Jak urządzić wnętrze, aby było przyjazne dla wszystkich lokatorów?

We współczesnej aranżacji wnętrz dominuje kilka trendów, które dobrze jest znać, żeby wyposażyć mieszkanie w sposób nowoczesny i modny. Po dłuższej nieobecności w nowszej, odświeżonej formie do łask wróciły fototapety. Sporo aktualnych modeli to raczej fototapety do pokoju dziennego czy sypialni, ale wzory zdobiące pokój dla dzieci też uda się kupić. Duża liczba sklepów www opracuje nam wskazaną przez nas grafikę pod wymiary, jakie tylko będzie nam potrzebny.

pomieszczenie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest zastanowić się, czy chcemy umieścić fototapetę na całej ścianie czy tylko na jej części. Fototapeta dla dzieci musi być miła dla oka i barwna, lecz nie możemy też przesadzić, zwłaszcza kiedy w pokoiku jest już wiele kolorowych elementów. Postacie z popularnych bajek będą ożywiać pomieszczenie, lecz pomyślmy o tym, czy kiedy nasz maluch urośnie, fototapeta dla dzieci nie stanie się za bardzo dziecinna, np. dla nastolatków. Oczywiście niegasnącą popularnością poszczycić mogą się duże obrazy albo tryptyki.

Kliknij tu, sprawdź ofertę inteligentny dom warszawa naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie ceny, zatem nie będziesz żałować!

Jeśli tylko zgramy je z wnętrzem, będą przez lata ozdabiały ścianę i nie wyjdą z mody.

Jakiś czas temu w modzie były pejzaże z krajobrazami, aktualnie całkiem sporo propozycji to obrazy kwiaty czy wybiórcze elementy architektury – obrazy z motywami kwiatów. Klasyczne reprodukcje dobrane do typu pomieszczenia na pewno będą cieszyć oko przez lata i nie staną się kiczowate. Sporo sklepów stacjonarnych i hurtowni na stronach www ma w swojej ofercie również naklejki na ściany. Są dobrą alternatywą do dekoracji takich jak obrazy kwiaty (można je zamocować bez robienia dziur w ścianach) i zdjąć z mniejszym wysiłkiem niż fototapety. Możemy kupić naklejki tematyczne, atrakcyjne grafiki lub ładne powiedzenia.

Frazy można dopasować do charakteru pomieszczenia, jest spory wybór cytatów dopasowanych do kuchni lub ogólnie – do całego domu. Oczywiście rozmiar również możemy dobrać do swoich potrzeb. Te czasy, kiedy ściany mieszkań ozdabiały jelenie na rykowisku czy kaskadowe wodospady, których autor był zupełnie nieznany, a fragment wolnej przestrzeni zastawiany był stolikiem z serwetką i wazonikiem, dawno już minęły. Obecnie docenia się dużo wolnej przestrzeni, dekoracje, jakie nie łapią kurzu i dekoracje, jakie możemy szybko zmienić albo całkowicie zdjąć.