Jak umeblować śliczną oraz wygodną kuchnię?

W dobrze zaaranżowanej kuchni bez problemu zmieścisz wszelkie urządzenia, przyszykujesz potrawy, nie przemierzając podczas tych czynności zbytecznych kilometrów.
Dowiedz się, na czym polega reguła trójboku w pomieszczeniach kuchennych, w jaki sposób zaprojektować blaty kuchenne a także szafy do zabudowy.

półka
Oceń swoją kuchnię. Skontroluj, czy nie popełniłeś omyłek w urządzaniu kuchni a także co możesz w niej odmienić. Na początek sam musisz zadecydować, czy kuchnia ma być odrębnym, zamkniętym wnętrzem, czy może otwartą przestrzenią. Nie bez znaczenia jest również to, czy w kuchni starczy nam tylko kilka urządzeń, czy jesteśmy wielbicielami ciekawostek technicznych wyręczających nas w kuchennych pracach.
roztocza

Autor: Kolekcja Mebli Klose
Źródło: Kolekcja Mebli Klose
Zastanów się także, w jaki sposób robisz zakupy. Jeżeli raz na tydzień w hipermarkecie, powinniśmy mieć miejsce na spiżarnię bądź ogromną szafę do składowania artykułów. Wszystko to wpływa na konieczną nawierzchnię oraz liczbę i rozkład szafek wiszących. Zatem decydując o urządzeniu wnętrza kuchni, weź pod uwagę własne potrzeby, upodobania a także styl życia. Jest jednakże parę uniwersalnych reguł, bez których kuchnia nie będzie dobrze działać. Architekci kuchni posługują się zasadą trójkąta, jakiego wierzchołki tworzą podstawowe sprzęty: zlew, schładzarka a także kuchenka.

Niniejszy artykuł zawiera interesujące dane na prezentowany wątek – jeśli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę garnki granitowe na indukcję, która omawia zbliżone problemy.

Boki tego trójkąta to drogi, jakimi się poruszasz, szykując posiłki.

Abyś nie przebiegał niepotrzebnych kilometrów, przyjęto, iż odległości nie mogą być większe niż 210 cm między zlewem a schładzarką i piecykiem oraz 270 cm pomiędzy lodówką a kuchenką. Pamiętaj o należytym oświetleniu. Najlepiej sprawdza się lampa kuchenna zawieszona nad kuchennym stołem.