Jak stylowo, wygodnie i przede wszystkim praktycznie umeblować wnętrze swojego salonu, jak dobrać meble i jak je ustawić.

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, w nim odpoczywa się i relaksuje, służy także jako miejsce towarzyskich i rodzinnych spotkań. Z tego też powodu powinno się przypilnować tego, żeby był bardzo dobrze urządzony, funkcjonalnie, praktycznie i oczywiście w dobrym stylu. Pomysłów na urządzanie salonów będzie całkiem sporo, tak samo jak najróżniejszych mebli i dodatków, które można wykorzystać. Sporo właścicieli domów decyduje się na połączenie części wypoczynkowej z kuchnią, w ten sposób dostaje się ogromną przestrzeń, którą można w ciekawy sposób wykorzystać.

szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jak możemy meblować nasz pokój dzienny?

W czasie meblowania salonu pamiętać również trzeba o odpowiednim oświetleniu. Raczej nie należy poprzestawać na jednej wiszącej przy suficie lampie, warto raczej iść w stronę niewielkich, niezależnych źródeł światła, które będą oświetlać wybrane części wnętrza. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać bardzo ciekawe efekty, ponieważ dobrze dobrane oświetlenie jest także świetną dekoracją.

Kilka słów o interesujących meblach do pokoju dziennego

Salon bez żadnych mebli byłby pusty i mało funkcjonalny. Jednym z najważniejszych mebli w salonie jest praktyczna sofa, na której da się usiąść przy oglądaniu telewizji czy rodzinnym spotkaniu. Przydadzą się również jakieś fotele, bo czasem sofa (zobacz też: sofy modułowe z funkcja spania) będzie za mała na liczbę gości, a oprócz tego fotel da się jeśli zajdzie potrzeba przenieść w dowolne miejsce.

urządzenia RTV

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznym elementem wyposażenia salonów jest także kominek, w zimie daje on świetną atmosferę, a poza tym można go wykorzystać do ogrzewania wnętrza domu. No i na koniec zostaje mebel najważniejszy dla większości, to znaczy duży, płaski telewizor – to on właśnie w niejednej rodzinie pełni rolę centrum rozrywki w domu. Telewizor można powiesić na ścianie w specjalnym uchwycie, ale dużą popularnością cieszą się także stylowe, eleganckie stoliki RTV. Duża część zestawów mebli salonowych ma także jakąś wersję stolika, więc warto przy meblowaniu salonu od razu się na niego zdecydować.