Jak się zabrać za projektowanie łazienki w swoim domu, główne zasady wyboru różnych sprzętów.

Łazienka jest jednym z trudniejszych do zaprojektowania domowych pomieszczeń, zwłaszcza jeżeli ma niedużą powierzchnię. A że duża część łazienek w naszych blokach do największych nie należy, to niestety ich właściciele są niekiedy zmuszeni iść na kompromisy i wybierać spośród różnych rozwiązań. Przeważnie spór ten będzie dotyczył decyzji pomiędzy brodzikiem a wanną. Ile będzie ludzi, tyle jest odmiennych poglądów na ten temat, w praktyce oba z tych rozwiązań posiadają jakieś zalety i wady i zwyczajnie trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wanny posiadają ten plus, że da się w nich znacznie wygodniej myć, zrobić pranie czy po prostu sobie poleżeć i się zrelaksować. Jednak wymagają trochę miejsca, a z tym czasami różnie bywa . Za to brodziki wymagają znacznie mniejszą powierzchnię, ale ich zastosowanie ogranicza się jedynie do szybkiego kąpania się, nie ma raczej szans na dłuższe zrelaksowanie się czy wykonanie prania.http://www.piudesign.pl/technologia/ piuPlanując umeblowanie łazienki warto jeszcze wziąć pod uwagę to, czy z pomieszczenia będą korzystać mniejsze dzieci, przy nich jednak wanna znacznie lepiej się sprawdzi.

brodzik

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei

Poza wanną czy brodzikiem w łazience zamontować jeszcze warto parę sprzętów. Jeżeli nie ma oddzielnego WC, to koniecznym elementem wyposażenia powinna być muszla klozetowa, pomyśleć także należy o chociaż niewielkiej umywalce. Co prawda niektórzy właściciele wstawiając wannę rezygnuje z zamontowania umywalki, lecz w dłuższym czasie nie będzie to rozwiązanie ani wygodne, ani praktyczne.

Obecnie są w sklepach niewielkie, eleganckie umywalki koło, które bez problemów powinno się gdzieś udać umieścić, a w związku z tym pomieszczenie będzie znacznie bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Uzupełnieniem wyposażenia łazienek jest najczęściej także pralka oraz meble, jeśli chodzi o nie trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy (zerknij tutaj). Urządzanie łazienki należy rozpocząć od ułożenia wszystkich istotnych sprzętów, a meble(zobacz garderoby na wymiar poznań) mają być tylko uzupełnieniem całości. Trzeba je dobrać w taki sposób, żeby spełniały swoje zadanie, a jednocześnie zajmowały w miarę możliwości mało cennej powierzchni.