Jak poprawnie zaprojektowana łazienka ułatwia mieszkańcom czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej

Artykuły stanowiące wyposażenie łazienki są jednymi z najbardziej kosztownych towarów, jakie należy zakupić, aby właściwie wyposażyć dom. Armatura sanitarna, kafelki ścienne i na podłogę, kabiny natryskowe, wanny, brodzki, zwierciadła – jak widać rejestr już w tym momencie jest spory, a wciąż jeszcze niezupełny. Skoncentrujmy naszą uwagę zatem na tych elementach, dzięki którym kąpiel jest długo wyczekiwanym i naprawdę rozluźniającym finałem dnia.

wyposażenie łazienki

W zależności od metrażu pomieszczenia, upodobań mieszkańców i ich potrzeb, należy przemyśleć, czy w łazience winna znaleźć się emaliowana wanna oklejona kafelkami. A może lepszy będzie nowoczesny natrysk z funkcją wodnego masażu? Można oczywiście wybrać obydwie opcje, ale nie każdy ma dostatecznie dużo monet i wystarczająco dużo wolnej przestrzeni w domu. Wanna przyda się zwolennikom tradycji i osobom kochającym długie, późnopopołudniowe kąpiele w aromatycznych solach kosmetycznych. O wiele częściej wybierany bywa jednak prysznic, ze względu na wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Wybierając kąpiel pod natryskiem spuszczamy mniej wody, przyczyniając się w ten sposób do obniżenia wartości rachunków.

A skoro mowa o wodzie, to kolejnym obligatoryjnym towarem bywają baterie łazienkowe (dobra oferta: baterie łazienkowe).

Jeżeli nie masz pewności, czy zamieszczone na tej witrynie wiadomości są dość precyzyjne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do stworzenia tego tekstu.

Wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej czy chromowanego mosiądzu, nie ulegają zniszczeniu w warunkach wzmożonej wilgoci. W trakcie porannej toalety liczy się komfort używania, a ściślej łatwość, z jaką można pomieszać w kranie gorącą i lodowatą wodę. Podczas zakupów sprawdźmy także, czy baterie łazienkowe pozostają łatwe do utrzymania w higienie i czy pasują do wystroju wnętrza. Aby czas poświęcony na mycie ciała móc wliczyć do błogich sekund życia, w łazience musi panować właściwa temperatura. W naszych szerokościach geograficznych przegrzanie nikomu nie zagrozi, ale podczas chłodnych, lutowych wieczorów należy pamiętać o ogrzewaniu.

bateria łazienkowa

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niegdysiejsze słoneczka zostały zastąpione przykładowo przez grzejniki instal projekt. Wybór samych grzejników do łazienek jest bardzo duży, a zostały one wyprodukowane specjalnie dla tego rodzaju pomieszczeń. Być może z czasem i my w swojej łazience przytwierdzimy do ściany grzejniki instal projekt i będziemy na nich suszyć chociażby mokre ręczniki kąpielowe. Na koniec pamiętajmy, że wyposażenie łazienki obejmuje również multum drobiazgów, tak ciepłe szlafroki na zimę, jak i dywaniki łazienkowe, bo nikt przecież nie lubi stawiać wykąpanej, bosej stopy na lodowatej posadzce.