Jak poprawnie zaprojektowana łazienka ułatwia mieszkańcom czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej

Artykuły stanowiące wyposażenie łazienki są jednymi z najbardziej kosztownych towarów, jakie należy zakupić, aby właściwie wyposażyć dom. Armatura sanitarna, kafelki ścienne i na podłogę, kabiny natryskowe, wanny, brodzki, zwierciadła – jak widać rejestr już w tym momencie jest spory, a wciąż jeszcze niezupełny. Skoncentrujmy naszą uwagę zatem na tych elementach, dzięki którym kąpiel jest długo wyczekiwanym i naprawdę rozluźniającym finałem dnia.

wyposażenie łazienki

W zależności od metrażu pomieszczenia, upodobań mieszkańców i ich potrzeb, należy przemyśleć, czy w łazience winna znaleźć się emaliowana wanna oklejona kafelkami. A może lepszy będzie nowoczesny natrysk z funkcją wodnego masażu? Można oczywiście wybrać obydwie opcje, ale nie każdy ma dostatecznie dużo monet i wystarczająco dużo wolnej przestrzeni w domu. Wanna przyda się zwolennikom tradycji i osobom kochającym długie, późnopopołudniowe kąpiele w aromatycznych solach kosmetycznych. O wiele częściej wybierany bywa jednak prysznic, ze względu na wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Wybierając kąpiel pod natryskiem spuszczamy mniej wody, przyczyniając się w ten sposób do obniżenia wartości rachunków.

A skoro mowa o wodzie, to kolejnym obligatoryjnym towarem bywają baterie łazienkowe (dobra oferta: baterie łazienkowe). Wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej czy chromowanego mosiądzu, nie ulegają zniszczeniu w warunkach wzmożonej wilgoci. W trakcie porannej toalety liczy się komfort używania, a ściślej łatwość, z jaką można pomieszać w kranie gorącą i lodowatą wodę. Podczas zakupów sprawdźmy także, czy baterie łazienkowe pozostają łatwe do utrzymania w higienie i czy pasują do wystroju wnętrza. Aby czas poświęcony na mycie ciała móc wliczyć do błogich sekund życia, w łazience musi panować właściwa temperatura. W naszych szerokościach geograficznych przegrzanie nikomu nie zagrozi, ale podczas chłodnych, lutowych wieczorów należy pamiętać o ogrzewaniu.

bateria łazienkowa

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niegdysiejsze słoneczka zostały zastąpione przykładowo przez grzejniki instal projekt. Wybór samych grzejników do łazienek jest bardzo duży, a zostały one wyprodukowane specjalnie dla tego rodzaju pomieszczeń. Być może z czasem i my w swojej łazience przytwierdzimy do ściany grzejniki instal projekt i będziemy na nich suszyć chociażby mokre ręczniki kąpielowe. Na koniec pamiętajmy, że wyposażenie łazienki obejmuje również multum drobiazgów, tak ciepłe szlafroki na zimę, jak i dywaniki łazienkowe, bo nikt przecież nie lubi stawiać wykąpanej, bosej stopy na lodowatej posadzce.