Jak oświetlenie może wpłynąć na nasz wyśmienity nastrój, czyli parę słów o tym, że warto zainwestować w kupno pięknych lamp

Urządzanie mieszkalnych wnętrz jest prawdziwą atrakcją tak dla gospodarza, jak i dla jego żony, przy czym z reguły panie wykazują większe zainteresowanie tego typu czynnościami. O ile kupno wersalek warto przedyskutować z drugą połówka, o tyle te mniej istotne elementy można nabyć samemu. Chociaż są i tacy mężczyźni, którzy prowadzenie domu i jego urządzanie pozostawiają swoim żonom.

żyrandol

Autor: Kes Lighting
Źródło: http://www.flickr.com

Tak czy owak, to raczej kobiety troszczą się o estetyczny wygląd mieszkalnych pomieszczeń i to wcale nie oznacza jedynie codziennych porządków, czyli mycia podłóg czy systematycznego mycia okien. W końcu owa estetyka wyraża się przede wszystkim w odpowiednim doborze poszczególnych mebli, a także pozostałych elementów wystroju wnętrza, czyli firan czy narzut na sofy. Bardzo wiele zależy też od oświetlenia i z tego powodu spróbujemy pokrótce omówić ten temat.

Stylowe lampki będą świetnym uzupełnieniem wnętrza naszej sypialni. Tego typu lampki są najczęściej ustawiane na nakastlikach zaraz obok łoża małżeńskiego. I dzięki temu nocną porą można bez trudu je zapalić, żeby na oślep nie szukać kapci, kiedy trzeba np. wstać do łazienki. A poza tym takie stylowe lampki nocne mogą stać się niebanalną dekoracją, jeśli tylko są właściwie dobrane.

Z alkowy partnerów przejdźmy teraz do łazienki. Chociaż do tego pomieszczenia zaglądamy tylko raz na jakiś czas w ciągu dnia, to i tutaj chcemy, by było ładnie. Nic więc zadziwiającego w tym, że nawet oświetlenie nad lustro łazienkowe powinno być tym przedmiotem, którego zakup należałoby wpierw przemyśleć. Przecież każdy gospodarz pragnie dobrze się wygolić, nawet wtedy, gdy za oknem zapada zmierzch. A gospodyni musi przecież mieć odpowiednie światło, żeby nałożyć make up.

żyrandol w pokoju

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Elegancko urządzone wnętrze mieszkania na pewno wpływa na nasz nastrój. Chodzi jedynie o to, aby ten nastrój był jak najlepszy. A poprawić go może przebywanie w miłych i ładnie urządzonych pomieszczeniach. Stąd warto np. zmienić własne przyzwyczajenia i przy okazji remontu wprowadzić w czyn zupełnie nowe pomysły. Na przykład, pomyśleć o tym, aby oświetlenie łazienkowe nad lustro dekorowało naszą toaletę – to dobra alternatywa dla kinkietów czy lamp montowanych na suficie. A w pokoju dziennym, gdzie przecież przebywamy, żeby odpocząć po całym dniu i obejrzeć mecz, nie powinno braknąć eleganckiej lampy. A w tej sytuacji żyrandole (polecamy plafon na ścianę) klasyczne byłyby najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem.