Jak odpowiednio dobrać meble łazienkowe?

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu. Pielęgnujemy tam swój wygląd, odprężamy się po całym dniu i znajdujemy chwilę dla samego siebie. Istotne jest, by łazienka była dobrze urządzona – to niewielkie zwykle pomieszczenie należy zaprojektować tak, by użytkowanie go było nieskomplikowane i przyjemne. Prawidłowo dopasowane meble dopełnią wystrój oraz ułatwią zachowanie w łazience porządku.

umywalka

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Zanim zakupimy meble łazienkowe trzeba przemyśleć, jakie części wyposażenia są w łazience konieczne, ile zabiorą powierzchni i ile ostatecznie pozostanie miejsca na szafki i półki. Miejmy na względzie, że żeby korzystanie z mebli było w pełni wygodne, szuflady oraz drzwiczki muszą otwierać się bez przeszkód do samego końca, niezbędny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca dookoła nich – sprawdź tutaj.

Jeśli nie ma możliwości, by w łazience ustawić wolnostojące szafki, zawsze można sięgnąć po praktyczne rozwiązania, polecane szczególnie do ciasnych pomieszczeń. Hitem są szafki pod umywalkę, które pozwalają użyć przestrzeń pozornie nie do zagospodarowania – Nowoczesne umywalki mogą być montowane na specjalnym blacie (wtedy zyskujemy dodatkową przestrzeń na kosmetyki) lub wolnowiszące, ale nie wymagają montażu skomplikowanego systemu syfonów i rur, dzięki czemu przestrzeń pod umywalką wspaniale nadaje się na umieszczenie tam wąskiej szafki z półkami, czy systemu szuflad.

Meble łazienkowe to jednak coś więcej niż szafki pod umywalkę – jeśli brakuje nam miejsca, by ustawić meble na podłodze, zdecydujmy się na szafki, które można zawiesić na ścianie. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie chemii gospodarczej lub ręczników, nie ograniczając sobie miejsca.

Jeżeli myślisz, że nie odnajdziesz w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się sam treści, gdyż można by w nich przeczytać atrakcyjne dane na ciekawiący Cię temat.

Wiele wiszących szafek łazienkowych posiada lustro w drzwiczkach, nie trzeba więc zastanawiać się, gdzie umieścimy lustro, skoro w jego miejscu będzie szafka.

Nim wybierzemy meble do łazienki, rozważmy, jak dużo przedmiotów planujemy trzymać w łazience i dostosujmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Bardzo ważne jest także, aby meble były wykonane solidnie, z materiałów, odpornych na wilgoć. Dzięki temu przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się przestronnymi, praktycznymi i ładnymi meblami łazienkowymi.