Jak najlepiej można ogrzewać pomieszczenia z dużymi oknami, wady i zalety grzejników kanałowych.

Nowoczesne domy bardzo często mają dużą ilość szkła, niekiedy okna zajmują kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni. Z jednej strony zapewnia to dużo światła i przestronność, lecz z drugiej stanowi często wyzwanie podczas projektowania ogrzewania. W typowym układzie okien grzejniki umieszcza się dokładnie pod nimi, jest wówczas wystarczająca ilość miejsca, aby pomieścić wszystko.

Grzejnik kanałowy

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Jednak jeżeli okno jest między podłogą i sufitem, to może nie być możliwości, aby jeszcze dodatkowo zainstalować tam grzejnik, ale na szczęście będzie jeszcze kilka możliwości, jakie pozwolą na rozwiązanie tego problemu. Generalnie okna – więcej info – to najsłabszy element jeżeli chodzi o termiczną izolację we wnętrzu, i dlatego też najlepiej się sprawdzają grzejniki zamontowane bezpośrednio w ich sąsiedztwie. Sięgnij po więcej: w internecie.

Z tego też powodu interesującym i bardzo skutecznym pomysłem są grzejniki (grzejniki wrocław) kanałowe – kliknij tutaj, które przede wszystkim dają dość dużą skuteczność, a jednocześnie spore możliwości aranżacyjne. Inną opcją jest ogrzewanie podłogowe, ale będzie ono miało trochę wad, więc jednak w takiej sytuacji znacznie lepiej będzie postawić właśnie na grzejniki.

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany grzejnik w pierwszej chwili jest praktycznie niewidoczny. Grzejniki takie chowane są do odpowiednio przygotowanych wnęk , przykrytych dekoracyjną, elegancką osłoną z odpowiednią liczbą otworów wentylacyjnych. Działanie tego typu grzejników polega na tym, że ocieplają one dopływające powietrze, jakie się unosi i przedostaje do pokoju. Tu również coś interesującego: interesująca ciekawostka.

Przy właściwym doborze parametrów bez żadnego problemu można bardzo skutecznie ogrzać nawet większe pomieszczenie. Grzejniki kanałowe dość szybko reagują na sterowanie, więc ich praca jest dość wydajna i sprawna. Dodatkowo, niektóre z modeli mają również możliwość zmiany biegu i w lecie mogą służyć do ochładzania pomieszczenia przy pomocy tego samego układu. Jedną z większych wad kanałowych grzejników jest ich duża wrażliwość na różne zanieczyszczenia, z tego też powodu konieczne będzie ich systematyczne czyszczenie, najlepiej wykonane przynajmniej raz w roku.