Jak funkcjonalnie i z klasą urządzić nasz taras?

W czasie wiosny albo lata aura sprawia, że więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu substytutem naszego salonu. Tam spędzamy najwięcej czasu, przyjmując gości, jedząc posiłki czy wypoczywając podczas czytania książek. Warto zadbać, by był on miejscem przytulnym.

gustowny taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Dobierając meble ogrodowe trzeba pamiętać o tym, że są one narażone na różne warunki atmosferyczne. To nie ciepłe, bezpieczne pomieszczenie w domu. Nie mamy możliwości przewidzieć czy podczas naszej absencji np. spadnie deszcz czy grad. Dlatego musimy wybierać modele trwałe, z tworzywa, które bez problemów przetrzemy szmatką. Nie martwmy się, że będą to twarde tworzywa, które nie będą tworzyły wygodnych siedzisk. W sklepach mamy bardzo duży wybór poduch i oparć z miękkich tworzyw – gąbek, pierza, które doskonale dobierzemy do wybranych przez nas modeli krzeseł czy ławek.

taras z pięknym widokiem

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

W marketach mamy duży wybór mebli z zastosowaniem na zewnątrz. Wykonane są z drewna, wikliny bądź ratatanu, stali ozdobnej, albo w najprostszej wersji z plastiku. Spory wybór sprawi, ze każdy z nas znajdzie coś na swoją kieszeń. Kiedy wybierzemy odpowiednie krzesła, ławki i stół, pozostaje nam tylko dobrać do nich poduchy i ustawić w wybranym miejscu. Wiedza w tematyce jak zaaranżować taras jest niezmiernie przydatna.

W rogach tarasu dobrze sprawdzą się wysokie, wielopoziomowe stojaki na doniczki z roślinami. Każda doniczka niech będzie z kwiatami w innym kolorze – wybierzmy trzy barwy kwiatów, np. petuń, ustawmy je na wielopiętrowym stojaku i dbajmy o nie każdego dnia. Z pewnością będą cieszyły nasze oko. Nie zapomnijmy także o ozdobnej konewce… Pamiętajmy jednak, by zabezpieczyć doniczki przed wiatrem – całą kompozycję najlepiej ustawić w osłoniętym miejscu. Dobrze jest także zainwestować w skrzynki, w których wysiejemy maciejkę (pięknie pachnie szczególnie wieczorem), lub zasadzimy cebulkę, dzięki czemu będziemy mieć zawsze świeżą trembulkę.