Jak efektywnie wykończyć pokój dla dziecka Parę praktycznych pomysłów dla świeżo upieczonych rodziców i nie tylko

Jeśli właśnie urodziło Ci się dziecko albo z nieco większymi dziećmi przenosicie się do większego mieszkania, kategorycznie jest to świetna okazja do tego, żeby kupić nowe meble do pokoju swoich dzieciaków oraz zastanowić się, jak właściwie aranżacja tego pokoju ma wyglądać. Powinno być między innymi kolorowo, a w dodatku oczywiście bezpiecznie. Jak łączyć przyjemne z pożytecznym i mądrze zaplanować pokoje dla swoich dzieci?W szczególności powinniście pamiętać, że w pokoju dziecięcym powinny zostać wyraźnie oddzielone trzy strefy – sfera do spania, strefa do zabawy oraz strefa do nauki.

łóżko

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli od najmłodszych lat dziecko przyzwyczai się do takiego rozdziału, potem nigdy już nie będzie miało problemów na przykład z nieodkładaniem zabawek na swoje miejsce. Oddzielenie takich stref kategorycznie sprawi, że dziecko będzie czuło się we własnym pokoju o wiele bardziej bezpiecznie. Wiele uwagi musicie poświęcić zwłaszcza na strefę odpoczynki i snu – musicie kupić swojemu dziecku tak wygodne łóżeczko jak tylko się da.

Najlepiej jeśli zaangażujecie dziecko do wybierania łóżeczka – łóżka dziecięce zazwyczaj różnią się mocno od siebie, a w dodatku jeżeli dziecko osobiście wybierze sobie łóżeczko, wówczas kategorycznie nie będzie marudziło na to, że musi na nim sypiać. Jeżeli wykańczacie pokój, w którym będzie mieszkać więcej niż jedno dziecko, wtedy możecie zastanowić się nad kupnem łóżka piętrowego.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych wpisów na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij białe certyfikaty w podany link i rozkoszuj się tekstem.

Łóżko piętrowe to nie tylko gigantyczna oszczędność miejsca w pokoju, ale także – a może zwłaszcza – spełnienie marzeń niemal każdego dziecka. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o takim łóżeczku?

łóżko

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jeśli zamierzasz wybrać takie łóżko, Twoje pociechy muszą być już nieco starsze – pamiętaj również o tym, żeby dokładnie zabezpieczyć górną część łóżka. W strefie do zabawy najlepiej będzie umieścić miękki dywan, na którym dzieci będą mogły się bawić. Pamiętaj, żeby od dziecka uczyć swoje pociechy porządku i w strefie zabawy umieść kosze na zabawki. Dobieraj meble tak, aby były zrobione z miękkich surowców – teraz można kupić meble dla dzieci zrobione na przykład z kauczuku. Takie materiały na pewno sprawią, że będziesz czuć się o wiele lepiej i nawet będziesz mógł spuścić swoje pociechy z oka podczas zabawy.