Jak dobierać właściwy zasilacz ledowy do oświetlenia led?

Oświetlenie led nakazuje użycie właściwego zasilania, gdyż normalne sposoby nie za każdym razem się tutaj sprawdzają. Przede wszystkim wykorzystuje się zasilacze napięciowe, więc poszukując ich musimy wiedzieć, na które elementy zwrócić największą uwagę, aby nasze wybory były prawidłowe.

LED

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście jakość zasilacza. W tym wypadku nie warto redukować wydatków, ponieważ takie działanie natychmiast obróci się przeciwko nam. Tanie zasilacze ledowe mogą nawet prowadzić do popsucia się diod. Kolejnym ważnym elementem są zainstalowane zabezpieczenia, jakie chronią przed zwarciem, przeciążeniem i spięciem.

Najistotniejsze są zabezpieczenia przepięciowe, jednakże niestety nie zawsze są one w stanie zabezpieczyć oświetlenie. Nie można również zapomnieć o sprawności energetycznej, gdyż to ona decyduje o występowaniu zakłóceń oraz o odpowiednim pobieraniu mocy.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne informacje na interesujący Cię temat. Przejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport (http://dkrm.com.pl/).

W związku z ostatnią sprawą trzeba wyliczyć moc, jaka będzie nam niezbędna do podłączenia wszystkich instalacji, mających działać z zasilaczem. Moc powinna być minimum taka, jak wyliczyliśmy albo jeszcze lepiej – trochę większa. Dzięki temu zabezpieczymy zasilacz przed maksymalnym obciążeniem, które może nie mieć na niego dobrego wpływu, szczególnie przy dłuższym, nieustannym działaniu.

Jeżeli jednak wybierzemy – tak jak uprzednio nadmieniliśmy – dobrej jakości zasilacze, nie powinny wystąpić niniejszego rodzaju problemy. Ostatnią kwestią jest wentylacja Wrocław zasilaczy, które pozwala na sprawne odprowadzanie ciepła od sprzętu. Im niższa temperatura, tym dłuższa żywotność, ale ta zasada odnosi się do większości urządzeń, jakie mamy w domu lub w pracy. Tak np. ciągle przegrzany laptop będzie nam z pewnością o wiele krócej służyć, identycznie jest z zasilaczami.

oświetlenie LED

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, iż wybór zasilaczy ledowych powiązany jest z pracą całego oświetlenia oraz – co najważniejsze – jego trwałości. Źle wybrane zasilacze mogą sprawiać, iż żarówki będą się szybciej spalać, a my będziemy zmuszeni do następnych wydatków, z czego bez wątpienia nie będziemy zadowoleni. Stąd też jeżeli nie czujemy się pewni w tym zakresie, lepiej skorzystajmy z pomocy fachowców, którzy podsuną nam dobre rozwiązania i zakupimy zasilacze ledowe, które sprawdzą się w naszych instalacjach.