Jak brzmią największe atuty stropów napinanych?

Szczególnie innowacyjnym wynalazkiem w technologii sufitów podwieszanych są ozdobne płyty sufitowe, nazywane w skrócie DPS. Są to ultralekkie sufity napinane, które budzą coraz większe zaciekawienie wielu osób, a – co istotne – również inwestorów, projektantów wnętrz i architektów. Co trzeba mieć w głowie o sufitach DPS?

salon

Autor: Jacq. de Brouwer
Źródło: Röben
Przede wszystkim, wykorzystanie tego typu technologii daje możliwość stworzyć utralekkie i niebywale wąskie sufity, które nadadzą się bardzo dobrze zarówno w zaciszu prywatnym, oraz kunsztownym pałacu. Da się to uzyskać ze względu na to, że każdy sufit napinany jest stwarzany zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa, co pokwitowane bywa paroma certyfikatami zgodności. Tworzywem wykorzystywanym do wytwarzania płyt napinanych jest polimer, którego model i zapis zostały stworzone specjalnie dla omawianego produktu przez Grupę DPS. Fakt, że sufity napinane to model idealnie dopasowany, daje możliwość, że wykazują one ogrom cech, które nadają im miano świetnych zamienników dla typowych stropów podwieszanych. Za kilka lat mają możliwość zupełnie podbić rynek inwestycyjny w tej gałęzi. Tutaj więcej interesujących przykładów: cnotą jest fakt, że sufit napinany jest produktem niebywale uodpornionym na wilgoć, a zwłaszcza zabezpiecza pomieszczenie przed przeciekaniem.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź link lustra na wymiar a poznasz znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Tym samym nie można określić tego jako typowe chronienie budowy stropu przed wilgocią, a pełna odporność na absorbowanie się H2O albo zwadnianie pary wodnej. Dodatkowo, sufity napinane są w pełni nietoksyczne, ekologiczne i o potwierdzonej jakości.

przytulny pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprzemakalność, umożliwienie uzyskania każdego projektu 3D, bardzo dobra estetyczność, szybkość i brak zabrudzeń przy montażu , a także zdejmowaniu, drobna ciężkość, szeroka paleta barw i tekstur stwarza sufit napinany opłacalnym tworzywem także dla małych przestrzeni własnych, oraz obiektów na użytek publiczny. Bonusowo powierzchnia sufitu nie obniża walorów dźwiękowych pomieszczenia dzięki rezonansowi dźwięku albo wyciszanie. Mikroskopijne otwory maleńkich przetłoczeń przetwarzają fale głosowe w energię cieplną. Każde wymienione atuty sufitów w tej technologii zostały otrzymane dzięki nowatorskości materiałów.