Interesujące metody z wykorzystaniem obrazów

Ściana to ten element domu, który wbrew pozorom niełatwo w szybki sposób sensownie zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi lub cenią sobie minimalistyczne rozwiązania ograniczają się jedynie do zakupu odpowiedniej farby do malowania ścian albo wybrania odpowiedniej fototapety. Tymczasem warto także wykorzystać ciekawe rozwiązania przy udziale obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze były i póki co nadal stanowią najważniejszy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest ona jednokolorowa czy wzorzysta. Najważniejsze jest stosowne skomponowanie całości i dostosowanie obrazu do wyglądu pomieszczeń. W przeciwnym razie nawet wspaniałe meble i dodatki nie przyniosą pożądanego rezultatu, jeżeli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a elementy nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych obrazów, co nie oznacza jednak, że klasyczne produkty tego gatunku poszły w niepamięć.

Jeśli poszukujesz najatrakcyjniejszej aktualnie propozycji w internecie, spójrz na ofertę (https://reling.pl/pl/p/Cargo-midi-boczne-Maxima-CLASSIC-20-Rejs-/853) a bez wątpliwości tutaj ją szybko zauważysz i chętnie ją wybierzesz.

Wręcz przeciwnie – dziś w taktowny sposób łączy się stylowe dodatki z nowoczesnymi meblami i odwrotnie. Oznacza to, że replika Damy z łasiczką równie świetnie może wyglądać we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednak od ich standardowych odpowiedników, o czym przekonasz się na . Przypominają bowiem bardziej zdjęcia, niż malowane pędzlem dzieła, aczkolwiek wiele z nich również powstaje na płótnie tradycyjną techniką ręczną, czyli za pomocą pędzla i szpachelki. Dzisiejsze obrazy nierzadko mają nieregularny kształt – nie są to prostokątne modele przystrojone w drewnianą czy złotą ramkę, lecz składające się z kilku osobnych fragmentów dzieła, bez konieczności oprawiania ich w ramę. Stosuje się do ich produkcji wysokiej jakości płótna i najlepsze farby, a obraz jest stosownie zabezpieczony przed wilgocią i kurzem.

Oczywiście decydując się na obrazy do domu powinno się brać zwłaszcza pod uwagę odpowiednią ich kolorystykę i oczywiście motyw przewodni. Motywów obrazów jest wiele – od standardowych kwiatów, po krajobrazy, akty i abstrakcje. Obrazy zwykle niemało kosztują, stąd też warto z głową dopasowywać motyw przewodni i najlepiej wówczas, kiedy już praktycznie całość pomieszczenia jest zaaranżowana – obraz ma być bowiem niczym przysłowiowa wisienka na torcie.