Gdzie żarówki ledowe się sprawdzą najlepiej?

Oświetlenie żarówkami produkowanymi na bazie techniki ledowej pomału zdobywa oświetleniowy rynek światowy. Nawet takie jednostki jak General Electric lub też Philips przesądzają, iż za 10 do 15 lat żarówki ledowe będą stanowiły nie 5% jak to jest dziś, lecz aż 95% obrotu przedsiębiorstw związanych z oświetlaniem.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Oświetlanie LED ma teraz bardzo wielofunkcyjne przeznaczenia. Począwszy od doświetlenia obiektów, przez oświetlanie a także ozdobę w mieszkaniach, do latareczek oraz tablic reklamowych. Poszczególne warianty żarówek diodowych rozróżniamy po ich oznaczeniach literowo-liczbowych na przykład, żarówki led gu10, gdzie litery znamionują wariant gwintu a liczba znaczy jego wielkość.

Korzyści płynących z używania doświetlenia diodowego, w tym żarówek LED jest niemało. Z pewnością żarówki LED są w tej chwili najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem doświetlenia.

Chcesz poznać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona www kotły parowe w energetyce przemysłowej na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej sporo podobnych informacji.

Mogą być wykorzystywane zarówno w środku, jak też na zewnątrz budowli. Są one dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, z kolei dwakroć bardziej od energooszczędnych żarówek, z tej przyczyny są one coraz częściej wykorzystywane w naszych lokalach mieszkalnych.

Ponadto, diody LED są bardzo odporne na chwiejne uwarunkowania pogodowe oraz uderzenia, dzięki temu mogą być wykorzystywane w wielu rozmaitych punktach. Światło żarówek LED jest w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych oczu. Ponadto diody nie przemęczają oczu, oraz nie oddziałują negatywnie na samopoczucie, bo nie zachodzą w nich drgania ani promieniowanie UV. Żarówki Ledowe praktycznie w ogóle się nie nagrzewają, stąd między innymi ich trwałość.

technologia LED

Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED „żyją” blisko 45 000 godz., tudzież częstokrotne wyłączanie i włączanie nie skraca ich czasu pracy, aczkolwiek sprawność świecenia żarówki diodowej z biegiem czasu się zmniejsza, po około trzydziestu tysiącach h. pracy ilość wydzielanego światła zmniejszy się o połowę.

O ile chcemy użytkować diod, nader istotnym jest ażeby zabezpieczyć lampy niskonapięciowymi zasilaczami, gdyż są one nieodporne na skoki napięcia. Żarówki LED są wytwarzane w wielorakich kolorach, a światło jest w dowolny sposób formowane, co daje bezmierne wybory ich stosowania.

Aktualnie żarówki Ledowe produkowane są dla wszelkich popularnych gwintów opraw. Rodzaj mocowania żarówki Led rozróżniamy po dodatkowych znakowaniach np. żarówki led gu10. Wartość cenowa żarówek diodowych jest współmierna cenom świetlówek energooszczędnych. Przypuszcza się, że staną one coraz powszechniej dostępne.