Gdy chcesz przeprowadzić remont kuchni, pomyśl o interesującym materiale na ściany

Wybór odpowiedniego pokrycia ścian jest istotnym elementem aranżacji wnętrz. Od wykorzystanego produktu uzależniona bywa nie tylko solidność ścian, lecz również rezultat, który uzyska się w środku. Dużym wyzwaniem aranżacyjnym jest zaprojektowanie ścian kuchni, bo ściany w tym pomieszczeniu poddawane są wpływowi pary wodnej i powinny wyróżniać się wysoką trwałością.

Fototapety są znowu bardzo modne (szafki nocne nowoczesne)

Fototapety

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety były modne już kilkanaście lat temu, kiedy to zdobiły głównie salony oraz pokoje dzienne. Obecnie ten wielobarwny oraz niebanalny dodatek wraca w całkiem nowej oraz odświeżonej postaci. Współczesne fototapety potrafią poszczycić się starannym projektem, wybitną trwałością, jak też naprawdę bogatym wzornictwem. Co bardzo istotne, nie są one już wykorzystywane tylko w salonach i pokojach gościnnych, ale z pięknym efektem dekorują wszelkie pomieszczenia w domu: kuchnie, przedpokoje, sypialnie i pokoje dziecięce.

Sprawdź mój serwis – trzeba kliknąć na wskazany niżej link i tam możesz poznać ekstra wiadomości na ten pasjonujący temat.

Co więcej: obecnie można zlecić wykonanie fototapety z osobiście zrobionym przez siebie zdjęciem, co także okazuje się dość oryginalną możliwością.

Fototapety kuchenne okazują się niebanalnym rozwiązaniem

Niezwykle ciekawym motywem dekoratorskim okazują się fototapety do kuchni. W ostatnich latach zaczęto powoli odchodzić od tradycyjnego wypełniania przestrzeni pomiędzy szafkami kafelkami. Obecnie chętnie stosuje się w tym miejscu szkło albo właśnie fototapety. Barwne fototapety kuchenne mogą przedstawiać różnorodne motywy: zarówno powiązane z jedzeniem, jak i widokiem malowniczych kawiarenek. Jeżeli nie zamierza się naklejać fototapety pomiędzy szafkami, można zdecydować się na nałożenie jej na calutkiej ścianie. Wzór fototapety warto ładnie skomponować z klimatem, w jakim została zaprojektowana kuchnia i jej meblami.

Fototapeta, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wybierz fototapetę doskonałą dla siebie

Zdarza się, że ludzie rezygnują z możliwości zastosowania fototapety, gdyż obawiają się skomplikowanej pracy związanej z jej naklejeniem. Należy powiedzieć, że obecnie wytwarzane fototapety okazują się bardzo wygodne w nakładaniu – . Kiedy mimo to obawia się komplikacji, można skusić się na fototapetę samoprzylepną lub zatrudnić fachowców, którzy przygotują ścianę oraz nakleją na niej obraz.