Gdy chcesz przeprowadzić remont kuchni, pomyśl o interesującym materiale na ściany

Florystyczna raj- fototapeta od Demur.pl
Wybór odpowiedniego pokrycia ścian jest istotnym elementem aranżacji wnętrz. Od wykorzystanego produktu uzależniona bywa nie tylko solidność ścian, lecz również rezultat, który uzyska się w środku. Dużym wyzwaniem aranżacyjnym jest zaprojektowanie ścian kuchni, bo ściany w tym pomieszczeniu poddawane są wpływowi pary wodnej i powinny wyróżniać się wysoką trwałością.

Fototapety są znowu bardzo modne

Fototapety
Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety były modne już kilkanaście lat temu, kiedy to zdobiły głównie salony oraz pokoje dzienne. Obecnie ten wielobarwny oraz niebanalny dodatek wraca w całkiem nowej oraz odświeżonej postaci. Współczesne fototapety (https://demur.pl/blog/inspiracje/sciana-dla-melomana-czyli-muzyka-lagodzi-wnetrza) potrafią poszczycić się starannym projektem, wybitną trwałością, jak też naprawdę bogatym wzornictwem. Co bardzo istotne, nie są one już wykorzystywane tylko w salonach i pokojach gościnnych, ale z pięknym efektem dekorują wszelkie pomieszczenia w domu: kuchnie, przedpokoje, sypialnie i pokoje dziecięce. Co więcej: obecnie można zlecić wykonanie fototapety z osobiście zrobionym przez siebie zdjęciem, co także okazuje się dość oryginalną możliwością.

Fototapety kuchenne okazują się niebanalnym rozwiązaniem

Niezwykle ciekawym motywem dekoratorskim okazują się fototapety (zobacz nasze najnowsze inspiracje) do kuchni. W ostatnich latach zaczęto powoli odchodzić od tradycyjnego wypełniania przestrzeni pomiędzy szafkami kafelkami. Obecnie chętnie stosuje się w tym miejscu szkło albo właśnie fototapety. Barwne fototapety kuchenne mogą przedstawiać różnorodne motywy: zarówno powiązane z jedzeniem, jak i widokiem malowniczych kawiarenek. Jeżeli nie zamierza się naklejać fototapety pomiędzy szafkami, można zdecydować się na nałożenie jej na calutkiej ścianie. Wzór fototapety warto ładnie skomponować z klimatem, w jakim została zaprojektowana kuchnia i jej meblami.

Fototapeta, przykładowa grafika na fototapetę
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wybierz fototapetę doskonałą dla siebie

Zdarza się, że ludzie rezygnują z możliwości zastosowania fototapety, gdyż obawiają się skomplikowanej pracy związanej z jej naklejeniem. Należy powiedzieć, że obecnie wytwarzane fototapety okazują się bardzo wygodne w nakładaniu – . Kiedy mimo to obawia się komplikacji, można skusić się na fototapetę samoprzylepną lub zatrudnić fachowców, którzy przygotują ścianę oraz nakleją na niej obraz.