Garść sposobów, aby nasze uprane ubranie ładnie pachniało przez długi czas

Wszyscy znakomicie wiemy, w jaki sposób używać pralkę, jednak nie w każdym przypadku wiemy, jak należy postąpić, aby nasze ubranie albo nasza pościel ładnie i świeżo pachniała przez długi czas po wyschnięciu.
Naturalnie można użyć różnorodnych tabletek, płynów czy też proszków, przy czym nie jest to zawsze najlepszy sposób na uzyskanie zadowalającego rezultatu.

Jednym z najstarszych sposobów jest wysuszenie prania na świeżym powietrzu, jednak istnieje jeszcze parę innych tricków. Należałoby zatem raz na jakiś czas ustawić pranie na 90 stopni. W tak dużej temperaturze możemy wyprać np. bawełnianą pościel lub ręczniki.

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego postu na podobny temat – w nim znajdziesz ważne informacje. Zatem idź do serwisu (https://wphw.pl/biurka-biale) i ciesz się do woli.

Poza tym kupując proszek do prania warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on jakieś zapachowe właściwości, gdyż większość tego typu produktów jest naturalna. Ponadto innym pomysłem jest wlanie do prania paru kropel olejku zapachowego i/lub zatrzymanie prania w momencie, gdy pralka płucze na kilkanaście minut. Sprawi to, że nasze pranie powinno wsiąkać wodę, jaka posiada pełen aromatu płyn do płukania.

pranie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym należy mieć w pamięci, żeby nasze ubranie rozwiesić tuż po skończeniu pracy pralki. Jeśli pierzemy w godzinach nocnych lub po prostu o tym zapomnimy, to dobrze byłoby ustawić pralkę na płukanie jeszcze raz. To powinno poniekąd odświeżyć naszą odzież. Ciekawym pomysłem na zastąpienie płynu do płukania jest użycie mieszanki, którą można zrobić samodzielnie przy pomocy ok. 40 kropel olejku eterycznego i 2 szklanek kuchennej soli.

W ten prosty sposób można sprawić, że nasze pranie będzie pachniało pięknie i długo po jego upraniu. Poza tym trzeba wieszać ubranie utrzymując odpowiednie odległości.