Kilka pomysłów, jak wyposażyć kuchnię w stuletnim budynku mieszkalnym położonym na wsi

Żeby zamieszkać w wiekowym mieszkaniu, należy wpierw ten dom pojąć. Powyższe sformułowanie brzmi w miarę ideologicznie, lecz naprawdę łatwo je dopasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary dom, tym bardziej skrzypią schody, tym więcej gryzoni hałasujących nad drewnianym sufitem, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć łomot niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, można byłoby twierdzić, że nie jest to mieszkanie dla ludzi o bujnej wyobraźni i słabych nerwach.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, to obejrzyj dodatkowe wątki (https://www.vitrintec.pl/pl/loftowe-sciany-szklane/). Znajdziesz je na następnej witrynie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Bądź co bądź taki dom posiada jednak garść zalet i stanowi duże wyzwanie, tym razem dla ludzi o artystycznej duszy.Przypatrzmy się bliżej kuchni, którą w tym przypadku nie wypada urządzać w nazbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wytworzone z drewna sosnowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który mebel drzwi warszawa może oddać ducha tego budynku. Na samym materiale jednak poprzestać nie wypada i co więcej, trzeba zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najrozsądniejszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku wyposażenie wnętrza na dawną modłę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w kuchni rozwalających się gratów. Wszelakie sprzęty są jak najbardziej nowe , ale zrobione tak, żeby wyglądały jak te sprzed wieków . Charakterystycznym kolorem pozostaje biel, która gustownie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami aranżacji, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Niemalże tak samo może wyglądać salon. Taki pokój vintage także będzie naśladował swoim wyglądem XIX-wieczne pomieszczenia. W jednym z rogów można nawet postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze komponował z innymi elementami dekoracji, bo przecież biel jest uniwersalnym kolorem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też niestandardowymi meblami, jeżeli weźmiemy pod rozwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworku lub u naszej prababci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją stylowe szafy i łatwo rozpoznawalne łoża z metalowymi oparciami i postawionymi w pobliżu posażnymi skrzyniami.