Fototapety w aranżacji wnętrz. Propozycja modyfikacji na gustowny i modny wygląd wnętrza niewysokim kosztem.

Jeśli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie kiepskiej jakości zdjęcie przedstawiające plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla niego wiadomość – lata 80-te dwudziestego wieku już jakiś czas temu minęły! A bez żartów – fototapety są doskonałym i trendy czynnikiem wyposażenia mieszkania. Naturalnie teraz mamy do czynienia z o wiele wyższą jakością niż kiedyś – nie ulegają łatwemu rozdarciu, narożniki się nie odwijają. Nie mniej istotna jest także jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, jeżeli już postanowimy w którym pomieszczeniu będzie?

fototapeta z widokiem gór

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze musimy postanowić, na której ścianie mamy ją mieć. Nie ma przy tym problemu, gdy chodzi o wielkość powierzchni, gdyż zawsze możemy zamówić ją na potrzebny rozmiar.

Tutaj odnajdziesz dużo ciekawych danych na omawiany temat – wystarczy wejść na odsyłacz (https://wphw.pl/biurka-gamingowe), a na pewno dane tam zawarte będą cenne.

A teraz zadanie trudniejsze – co ma przedstawiać? Inspiracje znajdziemy oczywiście w internecie i na witrynach sprzedawców, np: . Budowle, przyroda, malarstwo, zwierzaki, morze czy jednak góry? Obraz, który uspokoi cię po wielu godzinach poza domem, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu zaczerpniesz energii na nocne wyjście? Bardzo trendy i świetne są zdjęcia – motywatory – z ciekawymi tekstami – to dla tych, którzy wiecznie nie pamiętają, co w ich życiu powinno być ważne. Fototapeta powinna rzecz jasna współgrać z resztą naszego wystroju. A może macie chrapkę na większe zmiany? Fototapeta może stanowić również inspiracje do zaprojektowania całego pomieszczenia. Obraz może narzucić kolorystykę, a także stylistykę reszty komponentów. Możemy na przykład zdecydować się na ujecie paryskiej uliczki, a następnie do tego dorzucić zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik – co powiecie na to, żeby codziennie pić kawę i czuć się niemalże jak mieszkaniec stolicy Francji?

fototapeta w kwiaty

Autor: demural.co.uk
Źródło: demural.co.uk

Fototapeta z obrazem morza może stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem zieleni – do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych opcji: więcej pod wskazanym adresem. A gdyby paleta barw na obrazie z pięknymi kwiatami została później powielona na ścianach i tkaninach użytych w pomieszczeniu? Fototapeta może być także dobrym rozwiązaniem w lokalach – w tym przypadku dodatkowo może nam pomóc w kreowaniu całego wnętrza. Z rad praktycznych – przy naklejaniu fototapety w miejscach publicznych – sklepach, restauracjach, pubach, czy też w kuchni lub łazience warto zdecydować się na laminowanie wydruku specjalną folią, jaka ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy was do zastosowania tego typu rozwiązania w urządzaniu wnętrz.