Fototapety w aranżacji pokoi

Fototapety obecnie są bardzo popularnym sposobem na zmianę wystroju mieszkania, biura czy sklepu.To trendy, ciekawa oraz trwała forma dekorowania ścian. Za sprawą zaawansowanej technologii druku można udekorować ścianę w dowolny sposób – poprzez wybór fototapety z dostępnych motywów lub zamawiając tapety ścienne z własnego zdjęcia.

przykładowa fototapeta

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze fototapety do salonu, istotne jest by poznać ich gatunku. Wyróżniamy:

1) tapetę lateksową – to oryginalny towar wykonany z bardzo delikatnego, lekko satynowanego papieru o wysokiej gramaturze tworzywa. Tapeta pokryta jest cienką warstwą lateksu.Nie przyjmuje kleju, idealnie oddaje barwy. Jest solidna, odporna na płowienie. Zapewnia świetny wygląd ścian przez długi czas. Jest prosta do montowania – nakładanie odbywa się za pomocą standardowych narzędzi do tapetowania. Pielęgnuje się ją: delikatnie – za pomocą miękkiej ścierki;

2) fototapetę fizelinową – w 100% ekologiczna, oddychająca tapeta. Powstała z połączenia, za pomocą polimerów, specjalnej celulozy z włókniną. Przeznaczona do położenia na ściany przy pomocy standardowych przyrządów do tapetowania. Odporna na zarysowania, uderzenia;

3) tapetę winylową – samoprzylepną folię matową. Zapewnia doskonałą trwałość i wysoką jakość druku bez względu na nasycenie kolorów. Wykorzystywana do naklejenia bezpośrednio na gładką, zagruntowaną powierzchnię, płytę meblową, szkła, drzwiczki, lodówki, kafelki w kuchni, poprzednie tapety itp. Pozwala na łatwe klejenie z odprowadzeniem nadmiaru powietrza. Fototapetę można wielokrotnie odklejać. przeklejać.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
4) ekologiczną tapetę HP WALL PAPER – matowa tapeta z przeznaczeniem do tworzenia grafiki naściennej;
nie ma PCV (zobacz również – przemiał pvc) dzięki czemu oddycha. Tapeta ta jako jedyna na rynku zawiera wbudowaną warstwę kleju, przez co jest gotowa do natychmiastowego użycia, nawet przez niedoświadczone osoby.Klej aktywuje się a później bez problemu usuwa jego nadmiar za pomocą wody. Papier gwarantuje trwałość ekspozycji fotografii wewnątrz do dwudziestu lat.

Fototapety do salonu – – są doskonałym rozwiązaniem by tanio odnowić mieszkanie. Metoda ta ma wiele zalet. Druk wykonywany jest na maszynie, przy zastosowaniu farb ekologicznych, dzięki temu jest praktycznie bezwonny i nadaje się do użycia wewnątrz pomieszczeń czy biur. Druk jest także odporny na ścieranie i zarysowania, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.