Fototapeta do kuchni: pomysł na ładną ozdobę. Rady, inspiracje

Fototapeta do kuchni to interesująca opcja dla kafelków ponad blatem. Możesz je również wykorzystać na całej ścianie w jadalniowej strefie.
Piękne fototapety z nadrukowanymi zdjęciami pozwalają na wprowadzenie do pomieszczenia przeróżnych ozdobnych motywów.

Jak używać fototapet w kuchni, aby końcowy rezultat był miły dla oczu, a równocześnie praktyczny? Z pomocą fototapet w kuchni możemy w bezproblemowy sposób uzyskać interesujące rezultaty na ścianach, równocześnie nie rezygnując z tak kluczowych czynników, jak trwałość na wilgoć czy też łatwość w utrzymaniu w schludności. Sugerujemy, w jaki sposób używać fototapety w kuchni.
naklejki

Autor: Classen-Pol
fototapety

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Usytuowanie fototapety w pomieszczeniu kuchennym to nadzwyczaj nieskomplikowany, a równocześnie estetyczny sposób na wizualne zwiększenie niedużego Wnętrza. Stawiając dla przykładu na tapetę z nadrukiem fotografii uliczki włoskiej albo fototapetę 3D, dodasz własnej kuchni głębi, dzięki czemu wyda się o wiele bardziej obszerna. Ażeby uzyskać ten rezultat, najlepiej będzie pokryć tego typu fototapetą jedną ze ścian, jednakże dosyć modnym podejściem jest także upiększanie fototapetami wyłącznie kawałka ściany, przeważnie tego znajdującego się nad kuchennym blatem. To świetny sposób na olśniewającą, acz nienatarczywą ozdobę ścian w kuchni. Fototapeta może zostać założona w ten sposób, ażeby uwydatnić styl wnętrza (w owym przypadku postaw na tapetę dobraną kolorystycznie do palety przeważającej w mieszkaniu) albo wprowadzić do aranżacji składnik kontrastowy.

Nadzwyczaj modne są też fototapety z fotografiami pejzażów wielkich miast – sprawdzają się z pewnością w nowoczesnych pomieszczeniach kuchennych. Możemy również postawić na fototapetę w kwiaty.