Ekskluzywne meble do biura

Meble kolonialne swój początek mają w angielskich koloniach na terytorium między innymi Tajlandii oraz Indii. Koloniści, przede wszystkim wojskowi i posiadacze plantacji, zamieszkujący tamte tereny, przywozili ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w niesprzyjającym klimacie.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto używać drewno z lokalnych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak.

Jeśli przedstawiony artykuł Cię zaintrygował, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik, gdyż on też Cię zaciekawi – to niezwykle ważna strona (https://mti-furninova.pl/).

Meble robione były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować wytwarzane meble do specyficznych warunków klimatycznych dodano do nich regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Umożliwiło to stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach klimatycznych.

W ten sposób powstał styl kolonialny, który łączy w sobie brytyjski design ,a także miejscowe rodzaje drewna i elementy architektoniczne. Meble w stylu kolonialnym charakteryzują się ciemną kolorystyką wykorzystywanego do produkcji drewna oraz małą ilością ozdób. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne techniki postarzające jak w tym przypadku . Dzięki swojej prostocie nadają się do łączenia z meblami współczesnymi, ale z uwagi na ich charakter i masywność najkorzystniej prezentują się w zabytkowych aranżacjach na sporych powierzchniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie czasochłonna, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je niewielką ilością pasty zawierającej wosk lub specjalnym mleczkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do