
Jeśli przedstawiony artykuł Cię zaintrygował, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik, gdyż on też Cię zaciekawi – to niezwykle ważna strona (https://mti-furninova.pl/).
Meble robione były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować wytwarzane meble do specyficznych warunków klimatycznych dodano do nich regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Umożliwiło to stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach klimatycznych.
W ten sposób powstał styl kolonialny, który łączy w sobie brytyjski design ,a także miejscowe rodzaje drewna i elementy architektoniczne. Meble w stylu kolonialnym charakteryzują się ciemną kolorystyką wykorzystywanego do produkcji drewna oraz małą ilością ozdób. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne techniki postarzające jak w tym przypadku . Dzięki swojej prostocie nadają się do łączenia z meblami współczesnymi, ale z uwagi na ich charakter i masywność najkorzystniej prezentują się w zabytkowych aranżacjach na sporych powierzchniach.