Dwudziestopierwszowieczne rozwiązania do sprzątania. Jak ”wpuścić” je do nowego domku?

Na etapie powstawania instalacji elektrycznych w budowanym domku, trzeba dobrze rozplanować poszczególne elementy, żeby nie zrobić błędów i naprawdę praktycznie rozmieścić gniazdka z elektryką. Nie wystarczy umieścić znaki w miejscach, w których prawdopodobnie będzie potrzebne gniazdko elektryczne albo puszka, ale trzeba spojrzeć perspektywicznie na sprzęty, których będziemy używać na co dzień i trochę rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie jest nam potrzebna elektroniczna niania ani sprzęt do koszenia trawy, ale szybko może się okazać, że nie przewidziano gniazdka w miejscu, w którym bardzo by się przydało. Przygotujmy projekt takiej instalacji od podstaw, żeby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci kucia i ponownego rozciągania kabli gdy nasz przytulny domek będzie właściwie skończony. To łatwe do przewidzenia, że nad stołem w jadalni będzie źródło światła (zobacz nowoczesne włączniki światła) a wzdłuż chodnika prowadzącego do domu będą małe lampki oświetlające dróżkę, lecz instalację można dostosować do indywidualnych potrzeb wszystkich mieszkańców – i tych małych, i dużych. Bardzo wiele osób chwali sobie rzecz nową, ale rewolucyjną, jaką jest centralny odkurzacz. Jeżeli nie planowaliśmy go wcześniej, warto to zrobić, ponieważ to produkt, który ma dużo więcej zalet niż wad. Najważniejszą z nich jest czystość. Centralny odkurzacz nie tylko czyści, ale też nie wydmuchuje na zewnątrz nic, co wciągnął, więc sprząta praktycznie cały brud i roztocza – wejdź na stronę i zobacz więcej.

Odkurzanie centralne

Dzięki temu całkowicie zniknął ten nieprzyjemny zapach, który zostaje w pomieszczeniu po czyszczeniu klasycznym odkurzaczem. Drugą absolutnie ważną zaletą jest cisza. Wprawdzie mając dom nie musimy się za bardzo przejmować reakcją sąsiadów na wirującą pralkę czy zbyt hałaśliwy odkurzacz używany np. w nocy, lecz akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – bo zwykle ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w odległej części domku (piwnicy, kotłowni) a co za tym idzie nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Dużą zaletą jest też komfort, bo we wskazane miejsce wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pomieszczeniach i jego najodleglejszych kątach z całym sprzętem. Sensowne rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria spowodują, że pokochamy to urządzenie i będziemy je polecać wszystkim znajomym, którzy również będą się zabierać za budowę funkcjonalnego domu.