Dlaczego ludzie chcą mieć w swoim domu meble , które zrobiono ze starego drewna?

Meble wykonane z drewna zawsze były oraz będą modne. W ostatnich latach rosnącą popularność zyskują meble, które wytwarzane są z już raz wykorzystanego, często bardzo starego drewna. Kto poszukuje tego rodzaju mebli?

Meble zrobione z drewna są ponadczasowe.

meble

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

W każdej epoce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów. Również i teraz, kiedy w sklepach mamy wielki wybór gotowych mebli zrobionych najczęściej z rozmaitych płyt wiórowych nie brak osób, które wolą meble zrobione z drewna. Meble z drewna mają szereg zalet, są bez wątpienia o wiele zdrowsze od mebli z płyt wiórowych. Nie brakuje wśród nas osób o naprawdę wyrafinowanym guście. Osoby te doceniają przede wszystkim indywidualny , a co za tym idzie niepowtarzalny charakter swoich wnętrz. Zależy im w związku z tym na tym, by znalazły się w ich domu również niezwykłe oraz niesztampowe meble. Stąd bardzo chętnie kupują meble ze starego drewna. Cieszące się rosnącą popularnością meble ( metalowe ramy do łóżka ) ze starego drewna wytwarzane są rzeczywiście ze drewna starego. Zobacz: . Najmłodsze drewno użyte do ich wykonania ma osiemdziesiąt lat. Chociaż trafiają się też meble, które zrobione zostały ze znacznie starszego drewna. Meble te są nadzwyczaj proste, mają jednocześnie indywidualny oraz nietuzinkowy wygląd. Skąd jest drewno do ich robienia? Na ogół jest ono pozyskiwanie podczas rozbiórki starych, nieraz mających po sto lat, domów wykonanych z drewna. Pozyskane tą

meble

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

drogą drewno jest specjalnie obrabiane.

Wszystkie prace zarówno te polegające na obrobieniu drewna, jak również wytwórcze i wykończeniowe realizowane są ręcznie. Na wielu egzemplarzach mebli , które wykonano ze starego drewna bystre oczy nabywcy dostrzeże ślady po starych, dzisiaj na ogół zapomnianych, a więc nieużywanych technikach ciesielskich. Ze starego drewna robione są niezwykłe meble do pokoju dziennego, kuchni oraz łazienki. Ich producenci oferują meble wykonane tylko z drewna, ale nie tylko. Produkowane są również meble, w których stare drewno połączone jest z metalem. Meble zrobione ze starego drewna nie są tanie. Ale zrobienie jednego mebla zajmuje wiele godzin wytężonej pracy i to pracy w dużej mierze ręcznej. Efekt ostateczny jest jednak w stanie zadowolić odbiorców wyróżniających się naprawdę wyrafinowanym gustem. Można zobaczyć: Sklep .