Dla najważniejszych osób na świecie

Pokoje najmłodszych członków rodziny to miejsca szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą ukryć się przed całym światem, poświęcić czas na pasje i czuć się naprawdę bezpiecznie. Powinny uspokajać i dawać bezpieczeństwo, a przy tym inspirować i rozwijać wyobraźnię. To tutaj wydzielona jest strefa do odpoczynku, kącik do nauki i przestrzeń do zabawy z gośćmi.

malowanie pokoju dla dziecka

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą chętnie wracały. W sferze urządzania pokoju dziecięcego kluczową kwestią okazuje się to, aby meble dla dzieci były wystarczająco wygodne. Inaczej mówiąc powinny być one starannie dopasowane do potrzeb oraz upodobań, a tym samym także i wieku maluchów.

pokój dla dziecka

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

O ile zabawniej jest korzystać najmłodszym członkom rodziny z mebli stworzonych tylko dla nich! Dlatego każdy producent mebli dla dzieci, dopasowuje ich materiały, barwy i kształty właśnie z myślą o nich. Meble takie nie są ciężkie, przez co można je swobodnie przestawiać, a przy tym trwałe, by znieść trudy szalonych zabaw. Oprócz łóżka, które jest podstawowym elementem dziecięcego pokoju, potrzebne jest miejsce do odrabiania lekcji i robienia plac plastycznych. Stolik i krzesła dziecięce dioralino dopasowane do wzrostu dziecka pomogą w rozwijaniu talentów, a szafki dla dzieci dioralino pomogą w organizacji przestrzeni.

A jak przedstawia się sprawa z dodatkami? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, w pokoju dziecka bardzo ważna jest równowaga. Wszechobecny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest zbyteczny. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, dlatego zrezygnujmy z pstrokacizny i stu podobizn bohaterów z kreskówek.

Zainteresowały Cię wiadomości opublikowane w naszym wpisie? Zapewne przyda Ci się także dodatkowe czytanie (https://www.aplusdesign.pl/). Nie zwlekaj więc i wejdź do nowej witryny.

Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, radość i równowagę. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Niebanalne dekoracje spowodują, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś zastosowanie naturalnych materiałów, np. drewna dodatkowo je ociepli. Pamiętajmy to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.
Opracował dioralino