Deweloperzy zajmują się ogólnie pojętymi inwestycjami na rynku nieruchomości, to właśnie przez nich ten rynek jest tak bogaty.

Deweloper nieruchomości

Deweloperzy zajmują się przeważnie tworzeniem i sprzedażą nowych nieruchomości mieszkalnych i przemysłowych, ale również odnawianiem zaniedbanych budynków czy adaptowaniem budynków przemysłowych na tzw. lofty. Deweloper nadzoruje w zasadzie każdy poziom procesu – od dobrania najlepszej działki, przez jej rozplanowanie, kontrolowanie przebiegu budowy, aż po działania marketingowe i finalnie sprzedaż nieruchomości. Jest to więc praca wymagająca wielkiego nakładu gotówki i dużej znajomości reguł funkcjonowania tego specyficznego sektora.

Spory rynek nieruchomości

budynek

Autor: Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce istnieje pewna liczba firm deweloperskich jak rzetelna osiedle-imperia działających na skalę kraju, oraz o wiele więcej deweloperów lokalnych. Ich adresy można poznać wyszukując w Internecie przykładową frazę zawierającą nazwę lokalizacji, na przykład „deweloper z Pruszkowa”. Na witrynach WWW deweloperów można sprawdzić obecne i planowane transakcje, łącznie z aktualnymi zdjęciami z placu budowy czy wizualizacjami ukończonej inwestycji. Kontaktując się bezpośrednio z firmą można poznać aktualną ofertę dostępnych nieruchomości, umówić się na zwiedzanie nieruchomości czy ustalić ostateczną cenę zakupu. Rynek nieruchomości jest na tyle szeroki, że inwestorzy zachęcają klientów coraz to bogatszą ofertą. Aby sprawdzić dostępne aktualnie propozycje idź na tę stronę.

Co oferuje firma (gaszenie gazem serwerowni) deweloperska?
Sprzedaż mieszkań zaczyna się już na etapie ich budowania, cena podana przez sprzedawcę jest ceną za metr kwadratowy. Wybierając lokal trzeba zwrócić uwagę na stan, w jakim firma obiecuje oddać nieruchomość do użytku. Najczęściej jest to stan surowy albo tzw. stan „pod klucz”. W pierwszym przypadku klient ma dużą swobodę w zaaranżowaniu wnętrza, od koloru ścian czy desenia na płytkach ceramicznych, wyboru podłogi, po wybór mebli i oświetlenia. Stan „pod klucz” odznacza się już częściowym wykończeniem mieszkania, firma całkowicie wyposaża kuchnię i łazienkę w umeblowanie i pozostałe najwazniejsze akcesoria jak lodówka czy sprzęt sanitarny. Mieszkanie w takim stanie wystarczy jedynie umeblować, by było możliwe do zamieszkania.