Dekoracje wnętrz: designerskie elementy wyposażenia

Nudzą cię sprzęty o tradycyjnych, konserwatywnych formach? W takowym razie warto zdecydować się na nietuzinkowe, designerskie elementy ekwipunku, które poza realizowaniem użytkowej funkcji, będą również dekoracjami wnętrz.

pmlighting.pl, baner06.2014
Czasy, gdy takie elementy ekwipunku jak lampa, stolik albo krzesełko pełniły jedynie funkcję użytkową, odeszły już do przeszłości. Współcześnie sprzęty często grają pierwsze skrzypce w planie mieszkania – dzięki swojemu designerskiemu stylowi stanowią podstawowy fragment w aranżacjach bądź realizują rolę ozdobnej „wisienki na torcie”. Mimo pozorów, oryginalne elementy wyposażenia o niebanalnym designie sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Futurystyczne sprzęty o ekstrawaganckich kształtach najlepiej przedstawiają się w mieszkaniach (sprawdź ofertę na archicom mieszkania sprzedaż) zaaranżowanych w współczesnym, industrialnym albo minimalistycznym stylu – pełna oferta na damnet.pl. Jednak odpowiednio dobrane, designerskie elementy wyposażenia mogą stanowić również nowatorską dekorację mieszkań w stylu klasycznym bądź skandynawskim, a wręcz romantycznych wnętrz.

Pomimo nietypowych konfiguracji, design krzesła są z reguły bardzo wygodne a także funkcjonalne, poza tym, wykonane są na ogół z nowoczesnych materiałów (metal, przeróżnego rodzaju sztuczne tworzywa), dzięki czemu nie jest trudno utrzymać je w czystości.

Stawiając na włączenie designerskich elementów wyposażenia do aranżacji swojego wnętrza, można postawić na „total look” – sprzęty korespondujące stylistycznie z pozostałością wystroju – bądź użyć jednego fragmentu o oryginalnym designie do stworzenia aranżacji mieszkania opartej na regule przeciwieństwa – dobre design krzesła. W sklepach możemy kupić również nowoczesne krzesła ogrodowe.