Dekoracje do domu – oryginalne i nowoczesne

Beton jednoznacznie kojarzy się z chłodnymi, neutralnymi wnętrzami firm czy fabrycznych hal. Czy jest możliwe zastosowanie tego produktu do wykreowania przytulnego i tętniącego życiem domu? Okazuje się, iż połączenie nowoczesnych surowców z ciepłymi materiałami to bardzo udany przepis na oryginalny projekt komfortowego lokum mieszkalnego nawet dla rodziny z dziećmi.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie w aranżacji mieszkań ogromną popularnością cieszą się kolory szare oraz chłodne dodatki.

Już teraz kliknij ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (http://www.zinstudio.pl/jak-urzadzic-male-mieszkanie/), by mieć absolutną pewność, że wszelkie dane uzyskiwane na takiej stronie są wiarygodne.

Chętnie wykorzystywany surowiec to beton, znajdujący zastosowanie również w rodzinnych wnętrzach. To bezspoinowe tworzywo jest neutralne optycznie i – co najważniejsze – praktyczne.

Dodatki do domu z betonu, takie jak donice bądź świeczniki, wyróżniają się wytrzymałością na zarysowania i ścieranie, a także odpornością na wysokie i niskie temperatury, a więc są łatwe w myciu i odporne na wodę. Ich wykorzystanie w kuchni, jak i salonie jest znakomitym rozwiązaniem- .

Finalne wrażenie przytulności szarej przestrzeni wyposażonej w betonowe dodatki do domu uzyskamy łącząc betonowe elementy z naturalnymi tekstyliami oraz drewnem. Warto także sięgnąć po hartowane szkło dekoracyjne. Miękko układające się zasłony, poduszki i koce z wełny czy lnu, miękkie dywany, drewniana skrzynia, regały z drewna, ramki na rodzinne fotografie – to elementy, które zbudują przyjemną atmosferę mieszkania. Delikatne szkło dekoracyjne doda wnętrzu subtelności.

stylowe mieszkanie
Możemy je zastosować przykładowo do wykończenia kuchennych frontów lub jako element dekoracyjny nad blatem. Możemy zdecydować się na bezbarwne szkło bądź różnobarwne wzory- kliknij aby przeczytać. Dzięki tak wyważonym proporcjom wystarczą trzy ciepłe punkty na całej powierzchni, by uzyskać zamierzony efekt. W w tak urządzonym mieszkaniu dekoracją będzie każdy detal, przy równoczesnym zachowaniu minimalizmu. A nawet widoczne za oknami mroźne sceny śnieżnego krajobrazu nie będą w stanie zaburzyć przytulnego wrażenia, jakie wywołuje wskazana aranżacja.