Deficyt światła, kiepski humor, gorsze samopoczucie? No tak, mamy zimę. Co zrobić, abyśmy poczuli się lepiej?

Zbyt mała ilość światła szczególnie jesienną i zimową porą może przyprawiać o ból głowy. Może wywołać wiele innych, nieprzyjemnych dolegliwości, pośród których depresja zasługuje na szczególne wyszczególnienie. Z niedoboru światła nasze samopoczucie jest bardzo obniżony, nasza motywacja do życia gdzieś uleciała.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Sami się sobie dziwimy, boimy się, że te zmiany to wstęp jakiejś nieznanej i groźnej choroby. Aż trudno dać temu wiarę, ale za te zmiany, dokuczliwe oznaki odpowiada tak, wydaje się niegroźna sytuacja, jak za mała ilość światła. Co można zrobić? Czy można z tym walczyć?

No tak, jakbyśmy mieli nadprzyrodzoną siłę to moglibyśmy zwyczajnie coś na to poradzić i nie mieć z tym kłopotu. Prawie jak nadludzie skierowalibyśmy więcej słońca w czasie, gdy zbyt często jest szaro i ponuro (najlepsze lampy na depresję z Ilumina). To by bardzo ułatwiło sprawę , a my nie mielibyśmy więcej takich problemów. To naturalnie scenariusz na animowaną bajkę lub science-fiction, my z kolei niestety mamy ograniczone szanse na zmianę. Pomarzyć zawsze można, gorzej jednak,gdy w rzeczywistości nic się nie zmienia, a my nadal musimy męczyć się ze stanem, przypominającym depresję. A może wybrać się w podróż do egzotycznych krajów? W środku zimy?

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Gdyby każdy miał taką możliwość to czemu nie.Czy chcesz dokładniej przeanalizować prezentowany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, bez obawy kliknij tutaj, żeby zobaczyć więcej info mezoterapia igłowa bydgoszcz!Co prawda pewnością, tego typu podróże są coraz bardziej popularne, jednak na krótki czas. Mnóstwo osób ma w planach na przykład tego typu wyjazdy w czasie świąt, albo raczej na początku stycznia, bo wówczas jest taniej. No tak, to niezwykle interesująca opcja, ale krótka i całkiem kosztowna. Jeśli chcielibyśmy naprawdę poczuć to południowe słońce należałoby spędzić w takim klimacie chociaż z dwa miesiące. Bo jak sobie pomyślimy, że jesień i zima w Polsce to co najmniej pół roku szarości, to sprawa jest jasna. Więc jeśli nie to, co możemy zrobić? Najlepszym, najdogodniejszym i niezawodnym sposobem jest lampa do światłoterapii.

Coraz więcej ludzi korzysta z tej opcji, gdyż zauważalne zmiany gwarantuje nasze lepsze samopoczucie, na lepsze funkcjonowanie i podejście o życia. Tak naprawdę światłoterapia to najlepsza alternatywa na jesienno-zimowy zbyt mało światła (czytaj więcej o lapach do światłoterapii). Tego typu terapia kontynuowana jest w domu, możemy ją prowadzić codziennie, a efekty zauważalne są bardzo szybko.