Deficyt światła, kiepski humor, gorsze samopoczucie? No tak, mamy zimę. Co zrobić, abyśmy poczuli się lepiej?

Zbyt mała ilość światła szczególnie jesienną i zimową porą może przyprawiać o ból głowy. Może wywołać wiele innych, nieprzyjemnych dolegliwości, pośród których depresja zasługuje na szczególne wyszczególnienie. Z niedoboru światła nasze samopoczucie jest bardzo obniżony, nasza motywacja do życia gdzieś uleciała.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Sami się sobie dziwimy, boimy się, że te zmiany to wstęp jakiejś nieznanej i groźnej choroby. Aż trudno dać temu wiarę, ale za te zmiany, dokuczliwe oznaki odpowiada tak, wydaje się niegroźna sytuacja, jak za mała ilość światła. Co można zrobić? Czy można z tym walczyć?

No tak, jakbyśmy mieli nadprzyrodzoną siłę to moglibyśmy zwyczajnie coś na to poradzić i nie mieć z tym kłopotu. Prawie jak nadludzie skierowalibyśmy więcej słońca w czasie, gdy zbyt często jest szaro i ponuro (najlepsze lampy na depresję z Ilumina). To by bardzo ułatwiło sprawę , a my nie mielibyśmy więcej takich problemów. To naturalnie scenariusz na animowaną bajkę lub science-fiction, my z kolei niestety mamy ograniczone szanse na zmianę. Pomarzyć zawsze można, gorzej jednak,gdy w rzeczywistości nic się nie zmienia, a my nadal musimy męczyć się ze stanem, przypominającym depresję. A może wybrać się w podróż do egzotycznych krajów? W środku zimy?

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Gdyby każdy miał taką możliwość to czemu nie. Co prawda pewnością, tego typu podróże są coraz bardziej popularne, jednak na krótki czas. Mnóstwo osób ma w planach na przykład tego typu wyjazdy w czasie świąt, albo raczej na początku stycznia, bo wówczas jest taniej. No tak, to niezwykle interesująca opcja, ale krótka i całkiem kosztowna. Jeśli chcielibyśmy naprawdę poczuć to południowe słońce należałoby spędzić w takim klimacie chociaż z dwa miesiące. Bo jak sobie pomyślimy, że jesień i zima w Polsce to co najmniej pół roku szarości, to sprawa jest jasna. Więc jeśli nie to, co możemy zrobić? Najlepszym, najdogodniejszym i niezawodnym sposobem jest lampa do światłoterapii.

Coraz więcej ludzi korzysta z tej opcji, gdyż zauważalne zmiany gwarantuje nasze lepsze samopoczucie, na lepsze funkcjonowanie i podejście o życia. Tak naprawdę światłoterapia to najlepsza alternatywa na jesienno-zimowy zbyt mało światła (czytaj więcej o lapach do światłoterapii). Tego typu terapia kontynuowana jest w domu, możemy ją prowadzić codziennie, a efekty zauważalne są bardzo szybko.