Decoupage to piękna technika, która pozwala nam dekorować różne rzeczy w mieszkaniu

Szansa wyczarowania własnych elementów dekoracyjnych jest wspaniała — nasze mieszkanie będzie prezentowało się dzięki nim niepowtarzanie.

mieszkanie - krajobraz

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
szafki

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Decoupage to metoda, która polega na przyklejaniu na jakąś powierzchnię papierowych wzorów. Potem nakłada się na to kilka warstw lakieru. Czyni się tak dlatego, żeby nie dało się rozpoznać, że motywy kwiatowe są naklejane, a nie przez nas rysowane. Zwykle bywają to właśnie kwiaty, chociaż nie jest to wyznacznik. Dzisiaj metoda decoupage ewoluuje i można spróbować przyklejać inne wzory. Co można upiększyć w ten sposób? Dużo przedmiotów. Można upiększyć misy na owoce albo ramy obrazów.

Ciekawi Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta polecana treść (http://www.steryliailed.pl/kategoria-produktu/tlenoterapia-koncentratory-tlenu/koncentratory-przenosne/) proponuje podobną problematykę.

Można również zrobić własnoręcznie szkatułkę na biżuterię i wręczyć ją mamie na urodziny. Zapewne się ucieszy i będzie się nią chwalić wszystkim koleżankom. Jeżeli mamy ochotę zacząć swoją przygodę z tym sposobem upiększania, to powinniśmy odwiedzić decoupage sklep. Możemy próbować zlokalizować go w swoim mieście lub najnormalniej w świecie wyszukać sklep online. Tak będzie pewnie prościej. Zatem z pewnością będziemy musieli kupić pędzelki, lakiery oraz bibułki z wzorami. Na początek to wystarczy. Paczka w krótkim czasie zostanie dostarczona nam bezpośrednio do mieszkania. I już wówczas będziemy w stanie zacząć robić swoje dzieła.

Na szczęście jest ona na tyle prosta, że są w tanie się w nią bawić nawet maluchy. Będzie to świetny pomysł na to, by odciągnąć je od telewizora i zachęcić do wspólnej zabawy oraz spędzania czasu z bliskimi.