Czym się różnią porządki domowe od sprzątania profesjonalnego?

Każdy z nas czasem dokładnie sprząta swe cztery kąty. Sprzątanie mieszkania jest dość prostym zadaniem, zwłaszcza teraz, kiedy to w sprzedaży osiągalne są przeróżne preparaty przydatne do czyszczenia. Mają one przeróżną postać od pianek po proszki czy emulsje.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu
Można je zakupić w każdym sklepie. Są one proste w użyciu a ich efektywność jest wystarczająca do zastosowań domowych. Mamy też znaleźć różne najlepsze odświeżacze. Poza tym oczywiście w domu mamy dowolność jak i w jakim czasie ma się odbyć sprzątanie. Sprzątając we własnym domu możemy być elastyczni.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z budynkami użyteczności publicznej, dla przykładu urzędami, prokuratorami, muzeami, marketami. W takim przypadku musimy pokonać dwa problemy. Pierwszym z problemów jest ciągła obecność petentów czy też pracowników instytucji. Drugim nie mniej istotnym jest mała ilość czasu na sprzątanie gruntowne (zazwyczaj dwie, trzy godziny) a zadanie musi być wykonane perfekcyjnie, tak by rannej zmianie pozostawić już tylko zadbanie o dbanie o czystość na bieżąco (np. uzupełnienie papieru toaletowego, chusteczek i ręczników papierowych, wkładów w odświeżaczach powietrza i usunięcie ewentualnych zostawionych w jadalni produktów takich jak: folia, papier i woreczki śniadaniowe).

Wszelakie gruntowniejsze sprzątanie (sprawdź koniecznie: firma porządkowa wrocław) odbywa się w godzinach popołudniowych lub w taki sposób aby nie przeszkadzać osobom urzędującym. Kiedy już budynek jest opustoszały maszyna przystępuje do czyszczenia wykładzin. Czyszczenie takie odbywa się w inny sposób niż ma to miejsce w budynku mieszkalnym. Odbywa się je zwykle metodą ekstrakcyjną tzn. za pomocą specjalistycznej machiny która w początkowym etapie pryska wykładzinę płynem mało się spieniającym który to wstępnie rozpuszcza zabrudzenia, potem dopiero następuje pranie podstawowe. W przypadku potrzeby zostaje opcjonalnie usuwanie pozostałych plam.

Do bieżącego utrzymania czystości z powodzeniem możemy zastosować też tak zwane parownice a więc urządzenia które czyszczą powierzchnie przy pomocy pary wodnej podawanej pod dużym ciśnieniem. Obie metody mają tę zaletę iż nie potrzeba po wykonaniu tychże prac już okurzać.