Czym różnią się sztuki walki od sportów walki oraz co jest dzisiaj najpopularniejsze?

Sztuki walki są metodami rywalizacji wręcz albo walki przy użyciu broni białej. Celem tych walk jest polepszenie formy fizycznej, ale także rozwój osobowościowo-duchowy. Ci, którzy ćwiczą sztuki walki uczą się jak zadawać ciosy, żeby w lepszy sposób kontrolować własny umysł i swe ciało.
Wyrażenie sztuka walki odnosi się do różnorodnych wariantów walki wręcz lub walki przy użyciu broni białej.

szyba

Autor: MS
Źródło: MS
Są to przykładowo kije, szable albo szpady. W świadomości potocznej, jest to jednolita grupa konkurencji, w których nacisk kładziony jest na naukę wyprowadzania ciosów, żeby pokonać przeciwnika. W sztukach walki jednak chodzi naprawdę o posługiwanie się siłą w przemyślany sposób to znaczy tak, aby nie był agresywny ani zaczepny. Siła fizyczna ma prowadzić do rozwoju duchowego osoby ludzkiej, a nie do walki i zdobywania podziwu społeczeństwa. Najpopularniejszymi rodzajami sztuk walki są te, które wywodzą się z krajów Dalekiego Wschodu zatem z Japonii, Korei, Chin i Tajlandii. Są one głęboko związane z filozofią buddyjską, która rozprzestrzeniona jest w tamtej części świata. Domeną tych sztuk nie jest agresja oraz współzawodnictwo, ale spokój i umiejętność panowania nad swymi odruchami.

Z pewnością interesują Cię inne newsy (http://www.cdevelopment.pl/). Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz tylko wejść w link.

Sztuki te ponadto przekazują wartości uniwersalne przykładowo szacunek dla przeciwnika oraz umiejętność utrzymywania nerwów w ryzach.

sprzęty

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Te właściwości różnią sztuki walki od sportów walki. Sporty walki są to dyscypliny, których kluczowym celem jest jak skutecznie pokonać przeciwnika. Kung-fu jest to chińska sztuka rywalizacji, która uzyskała na zachodzie bardzo znaczną popularność. Podstawowe style dla Kung-fu wzorowane są na ruchach zwierząt: lamparta, żurawia i tygrysa. W naszym kraju najpopularniejszą odmianą Kung-fu jest Wing Tsun, które utworzone zostało przez kobietę. Kobieta ta opracowała system walki z bardziej silnym oraz większym rywalem.

Odmiana Wing Tsun polega na tym, aby unikać konfrontacji siłowej oraz aby wykorzystywać moc rywala przeciwko niemu samemu. Do tego celu należy znać wrażliwe punkty przeciwnika na przykład oczy, gardło albo przyczepy mięśni.