Czym jest inteligentny dom

Inteligentny obiekt – pod ową skomplikowaną jak też profesjonalnie brzmiącym mianem kryją się takie frazy jak Inteligentny budynek, automatyka budynkowa czy systemy inteligentne kierowania budynkiem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie one redukują się do tego samego mianownika. Na celu mają ułatwić oraz polepszyć nasze codzienne życie zarówno w biurze jak również w domku. Ich montaż oprócz komfortu gwarantuje również daleko idące oszczędności codziennego użytkowania gabinetu albo domu.

Wciąż masz wielkie problemy z wyszukaniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.centrumwygody.pl/odkurzacze-centralne/cyclovac), one z pewnością Cię nie rozczarują.

Montaż takiego systemu wpływa też znacząco na podniesienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa konkretnego obiektu.

Inteligentny obiekt – czym jest? To równoczesne połączenie niezależnych instalacji a także urządzeń w jeden logiczny zautomatyzowany układ, dzięki jakiemu osiągamy prawie nieograniczone możliwości w materii kierowania i kontroli wszelkimi układami i sprzętami w domu. Inteligentny budynek może kierować oświetleniem, roletami, klimatyzacją, ogrzewaniem czy wentylacją. Sprawować może kontrolę dostępu, zarządzać TV, alarmem czy systemem przeciwpożarowym. Inteligentny budynek to także sterowanie oświetleniem, którego dobrym przykładem jest Ospel-presto. Monitoruje także użycie energii elektrycznej lub cieplnej. Nie będzie to jednakże koniec jego możliwości jak też ograniczeń. Inteligentny dom (zobacz ofertę – okna Łódź) to także opcja kierowania systemem audio- video, sprzętem AGD lub nawadnianiem ogrodu.

Pełnowartościowy poprawnie skonfigurowany inteligentny system jest w stanie sterować parunastoma innymi narzędziami, jakie bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo obiektu. Zacząwszy od systemu sygnalizacji ognia połączonej z układami oddymiania jak też instalacją tryskaczową poprzez układy ostrzegawcze DSO, monitoring CCTV albo system włamania oferowanych przez ospel-presto.