Dlaczego oświetlenie ledowe sprawdza się w wielu sytuacjach? Jakie są plusy takiego oświetlenia? Gdzie można je użyć?

Światła ledowe właściwie dość niedawno kojarzyły się z diodami o funkcjonalnych, lecz dosyć prostych formach. Dziś w salonach wnętrzarskich znaleźć można ledy w przeróżnych kształtach, jak płatki śniegu. Tego typu technologia staje się naprawdę atrakcyjna, dlatego też coraz bardziej przydaje się przy aranżowaniu pomieszczeń.

oświetlenie LED

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com
Projektanci wnętrz dosyć często zwracają uwagę na to, iż wybranie najlepszego oświetlenia zapewnia stworzenie w mieszkaniu wyjątkowej atmosfery. Nieważne, czy lepiej czujemy się w wystroju tradycyjnym czy może jednak cenimy sobie supernowoczesną przestrzeń, światło daje ton takiemu wnętrzu. Możemy w związku z tym zdecydować się na lampy (zobacz lampy stojące nowoczesne) w stylistyce retro o prostym, ale również funkcjonalnym wyglądzie, ale możemy również wybrać intrygujące formy, jakie wyglądają jak współczesne dzieła sztuki. Mnogość form widoczna jest również w asortymencie lamp led.

Jest to największa rewolucja w branży oświetleniowej, a każdy producent oświetlenia led stara się pokazać jak największą ofertę, by odpowiadała naszym gustom. Ledy pobierają mniej energii niż klasyczne żarówki, lecz bardziej istotne jest jednak to jakiego rodzaju oferują możliwości projektantom oświetlenia -> Światło emitowane przez ledy jest również ciepłe i przytulne, identycznie jak przy tradycyjnym oświetleniu, choć błędnie twierdzi się, że jest przeciwnie. Zanim zdecydujemy się na

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

rodzaj lampy, należy wybrać kształt ledowej żarówki. Możemy zdecydować się na żarówkę o tradycyjnym wyglądzie, może posiadać kształt jak świeczka, najlepsza do nowoczesnych żyrandoli będzie zaś w formie reflektora. W lampkach z kloszem, jakie są dobre na przykład do oświetlenia kuchni sprawdzają się modne kulki lub bardziej oryginalne formy, to znaczy liniowe, jakie obejmują większe powierzchnie.

Ze względu na duży poziom emitowanego światła, będą widoczne ze znacznej odległości, w związku z tym będą doskonałe do rozświetlenia elewacji budynku czy nawet przestrzeni dookoła domu. Przed domem warto jest zamontować światła zalewowe, które rozświetlą fasadę budynku. Ledy można zaprojektować jednocześnie w formie nowoczesnych reflektorów, lecz również lamp o bardziej tradycyjnych kształtach. Jak widzimy, ledy są świetne do różnych miejsc, to oświetlenie, z którego z pewnością warto skorzystać.