Co obecnie popularnego moglibyśmy zastosować w swym domu?

Zabudowa pomieszczeń ze szkła to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w wykończeniu mieszkania. Można wydzielić osobne pomieszczenie, jakie okaże się np. schowkiem na różne rzeczy.

Zabudowy, do których wykorzystujemy ścianki szklane pozwalają być osobno, ale w jakimś stopniu nadal wspólnie. Co istotne, tego typu zabudowy można złożyć oraz przesuwać. W razie potrzeby, można by schować tę część mieszkania, jakiej nie chcemy ukazywać innym. Tego typu ściany gwarantują również światło nawet w pomieszczeniach w głębi domu. Szklana ścianka pomiędzy przedpokojem a holem wprowadza granice, a równocześnie zagwarantuje dostęp oświetlenia do tego wnętrza. Tego typu ścianami można by wydzielić przykładowo pokój do pracy albo sypialnię. Można by także zbudować ściankę, jaka zaledwie w pewnym stopniu zasłoni środek. Należałoby, aby została wykonana ze szkła nieprzeźroczystego, aby ukryć takie tajemnice. Bardzo popularne jest wydzielenie łazienki. Pojawiają się kabiny prysznicowe, a ścianki szklane oddzielają wannę od WC i umywalek.
Sypialnia w londyńskim stylu

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Do wykonania ścianek ze szkła stosuje się surowca bezpiecznego o grubości 10 lub 12 milimetrów. Zapewnia ono, że się nie potłucze, gdy nieumyślnie ktoś w nie uderzy lub wpadnie na nie biegnące potomstwo. Można wybrać szkło hartowane albo klejone żywicami. W wypadku rozbicia hartowane szkło rozbija się na niezwykle wiele mniejszych kawałków o tępych krawędziach, klejone nie rozpada się. Zamiast tego na szkle robi się struktura promieniście rozchodzących się pęknięć.

Najnowszym udoskonaleniem jest szkło elektryczne nakryte warstwą tlenków metali przewodzącą energię elektryczną lub folią z ciekłymi kryształami. Na panelach zamieszcza się elektrody podłączane do przewodów elektrycznych.