Co musi zapewniać każdy komfortowy fotel wypoczynkowy?

Dużo godzin w trakcie dowolnego dnia spędzamy w pozycji siedzącej, zatem bardzo ważny dla naszego organizmu jest typ danego siedziska. O tym, jak powinniśmy dobrać odpowiedni fotel, aby był on komfortowy oraz użyteczny, dowiesz się z niniejszego tekstu.

ubrania - malowidło

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy wymaga odpoczynku po trudnym dniu w pracy, a idealne do tego celu będą wygodne fotele. A te, które gwarantują nam maksymalny komfort wypoczynku są jednoosobowe. Tylko jako ciekawostka warto dodać, że ze względu na ten fakt, określane są krzesłem egoistów. W odpowiedni sposób dobrany fotel to gwarancja naszego komfortu.

Jeśli odkryte przez Ciebie tu informacje okazały się niewystarczające, to ta wskazówka ze strony (https://www.timex.com.pl/) niechybnie okaże się warta Twojej uwagi.

Zakupując taki mebel nie należy brać pod uwagę jedynie spraw wizualnych. Dzięki miękkiemu siedzisku, niezwykle wygodnemu oparciu i przydatnym podłokietnikom, bardzo długie przesiadywanie w tym samym miejscu nie będzie wcale tak uciążliwe dla naszego kręgosłupa. Najważniejsza przy wyborze fotela jest jego ergonomiczność.

fotele

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczy to zwłaszcza to, że tego typu fotel powinien posiadać odpowiednie siedzisko, zagłówek i kąt pochylenia oparcia, podłokietniki, lecz musi być też dostosowany swoim kształtem do ruchów osoby w nim siedzącej. Głębokość i szerokość siedziska powinna wynieść co najmniej 40 cm, natomiast materiał, z którego jest ono wykonane powinien umożliwiać zagłębienie się osoby w nim siedzącej o 2-3 cm w dół. Doskonałym dodatkiem do fotela będzie podnóżek, który pozwala solidnie się rozprostować i odpoczywać wspierając nogi na tym samym poziomie oraz pozwala zachować odpowiednią pozycję.

Fotel w pokoju dziennym będzie wspaniałym składnikiem ozdobnym, jednak także wspaniałym miejscem do odpoczynku po długim męczącym dniu. Nowoczesne fotele moglibyśmy kupić w wersji standardowej lub też w rozkładanej. Dobierając meble wypoczynkowe do salonu warto mieć na uwadze aspekty wizualne.