Ciekawa adaptacja wnętrz przy pomocy wydrukowanych obrazów. Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zdjęcia na materiale? Obecnie bez problemów można przygotować takie obrazy i to naprawdę bardzo szybko. Jest to najnowszy trend w świecie fotografiki i wystroju pomieszczeń, jaki już na dobre się u nas zadomowił. Obecnie powstało sporo firm, jakie rzetelnie zajmują się tworzeniem takich obrazów. Polega to na wydrukowaniu obrazu na materiale używanym do celów wystawienniczych i o bardzo dobrej gramaturze. Kliny zazwyczaj są tworzone z drewna, co gwarantuje dużą wytrzymałość całej konstrukcji.

fotoobraz - przykład 2

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar dobieramy dowolnie, w pionie lub poziomie. Można również pokusić się o zagospodarowanie powierzchni bocznych takiego obrazu w postaci kolorowej krawędzi czy fragmentu samego obrazu. Używane barwniki w drukarkach nie posiadają acetonu, co zapewnia gwarantowaną jakość kolorowego nadruku. Wspomniane drukarki posiadają ogromną paletę barw, jakie istotnie odzwierciedlają wszelkie niuanse fotografii. Można też wykorzystać swe osobiste zdjęcie do wydruku.

Podobny intrygujący tekst umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę stylowe i zobacz, jakie treści tam znajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Wystarczy, by zdjęcie posiadało właściwą rozdzielczość.

Przedsiębiorstwa mają też ekspertów, którzy pomogą w poprawieniu fotografii, tak aby przedstawiała się odpowiednio na danym wydruku. Ogranicza nas tutaj jedynie wyobraźnia. Obraz można zrobić w sepii lub w barwach czarno-białych.

Modne stało się też zestawienia dwóch czy trzech fotografii, jakie dają w całości jeden efekt. To ciekawy pomysł na aranżację wnętrz w naszych pokojach. Firmy poszły krok naprzód i umożliwiają wydruk szerokoekranowy, co z pewnością jest nieszablonowym efektem, znakomicie prezentującym się na większych powierzchniach.

fototapeta - krajobrazy

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując – dziś bardzo modne są obrazy plakaty – , jak też inne formy sztuki na płótnie. Można wydrukować plakat własnego pomysłu bez konieczności wydawania ogromnych sum. Wystarczy sięgnąć po gotowe pomysły, które firmy oferują na rynku.

Nie masz koncepcji na plakat czy obraz?

Nie ma problemu, wystarczy przejrzeć katalogi, które zazwyczaj poukładane są tematycznie, dlatego dobranie plakatu do wnętrza jest możliwe w łatwy sposób. Jeśli mamy swoje prywatne fotografie to możemy je wydrukować, jako plakat i to w kilka chwil. By obraz był chroniony przed kurzem czy zabrudzeniami warto zainwestować w antyramę. To minimalistyczne wykończenie będzie dobrym podkreśleniem plakatu.