Budowa czy wynajem magazynu? Jakie wyposażenie może się w nim znajdować?

Wiele przedsiębiorstw produkcyjnych albo też wielkopowierzchniowych sklepów zmuszonych jest do dysponowaniaa bądź wynajmowania powierzchni magazynowych. W magazynach takich trzymane są zapasy produktów, które dostępne są w dla klientów. Czasami bardziej rozsądnym działaniem jest wynajmowanie magazynu, jednak są i takie przypadki, że rozsądniej jest postawić coś własnego. Które rozwiązanie będzie dla nas najwłaściwsze?

Jeżeli prowadzimy względnie nieduży sklep bądź firmę i nie dysponujemy zbyt dużymi zapasami, zdecydowanie lepiej będzie korzystać z usług zewnętrznych firm. Oczywiście, o ile posiadają one magazyny w pobliżu naszego przedsiębiorstwa lub w odpowiadającej nam lokalizacji. Kłopot zazwyczaj mają przedsiębiorstwa działające w niedużych miejscowościach, gdzie rynek powierzchni magazynowej niemalże nie istnieje. Największe i nowoczesne magazyny występują zwykle na obrzeżach dużych miast. Obiekty takie są dość drogie, a korzystają z nich duże korporacje o ponadnarodowym charakterze.

magazyn

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli według naszych obliczeń wynajęcie powierzchni magazynowej nie byłby dla nas nazbyt korzystny, musowo pomyślmy o postawieniu własnego magazynu.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (https://tomiservice.pl/kaciki-kawowe) tu.

Jest to bardzo rozsądne, jeśli posiadamy niezbędną działkę – przeczytaj, jakie przemysłowe oświetlenie jest najlepsze. Podejmując taką decyzję powinniśmy dokonać analizy rynku i sprawdzić, czy nie moglibyśmy części powierzchni wynająć jakiejś firmie. Ile kosztuje zbudowanie magazynu?

Niełatwo udzielić odpowiedzi na to zapytanie, bo uzależnione jest to od szeregu elementów. Koszty jednak nie powinny być wysokie, bo metalowa konstrukcja, regały jak i oświetlenie przemysłowe nie są nadmiernie kapitałochłonne – czytaj o przedsiębiorstwie Trilux. Wiele jednakże zależy od tego, jakie są nasze wymagania – być może interesuje nas magazyn murowany, specjalistyczne systemy regałów oraz oświetlenie magazynu z wysokiej półki. Duży wpływ na koszty ma też powierzchnia magazynu, która może mieć wpływ na rodzaj wykorzystanej konstrukcji. Trzeba przed poczynieniem jakichkolwiek kroków przygotować szczegółowy kosztorys i doradzić się fachowców.