Bogate możliwości stosowania szklanych tafli

trasy
Szkło to tworzywo znane ludziom od dziesiątek lat – ma je w domu każdy, z sukcesem jest stosowane przy produkowaniu przedmiotów codziennego użytku. Dzisiaj szkło produkujemy w rozmaitych typach, przez co nie tylko jest bardziej trwałe, lecz także posiada nowe zastosowania.

okno i szkło
Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat szkło jest niezwykle cenione w architekturze oraz urządzaniu wnętrz, zarówno tych domowych, jak również przestrzenii biurowych. Jeśli na przykład chodzi o balustrady szklane Warszawa wiedzie prym – znaleźć można je w niemalże każdym wieżowcu. Może ów prym Warszawy bierze się z tego, że właśnie tam takich budowli jest zwyczajnie najwięcej. W czasach, kiedy ludzi jest ciągle więcej, planeta taka sama, więc przestrzeni mamy ciągle mniej, staramy się w jakiś sposób optycznie powiększać nasze mieszkania. Doskonale w tej roli sprawdza się szkło – dzieli przestrzeń, lecz nie zablokuje dopływu światła, nie sprawi, iż pomieszczenie stanie się ciemne lub klaustrofobiczne, przeciwnie, będzie robiło wrażenie znacznie większego. Na przykład szkło do kuchni Warszawa proponuje w specjalnej wersji – szklane panele, którą bez problemów się czyści. Firm, jakie parają się obrabianiem szkła, jest niezwykle dużo, wydaje się, iż w każdym dużym mieście można odszukać przynajmniej jedną taką placówkę. Dzięki temu każdy z nas ma opcję stworzenia niepowtarzalnego Wnętrza, które wyposażone jest w duże ilości szkła dopasowanego do naszych potrzeb.

konstrukcje szklane
Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło wykorzystywane jest także nadal w tradycyjny (zobacz żyrandole stylowe do salonu) sposób, jak na przykład jako części ram zdjęć – – Skinali Warszawa.

Te z wykorzystaniem szkła doskonale zabezpieczają one je przed niszczeniem, a także, jeżeli rozchodzi się przykładowo o podświetlane obrazy, dają bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Wiele przedsiębiorstw robi takie ramy na życzenie klienta, z wykorzystaniem konkretnego typu szkła, co jest bardzo wygodne.