Bezpieczeństwo dziecka

Przyjście na świat dziecka to znaczące wydarzenie w życiu człowieka. Od chwili narodzin sporo rzeczy się musi diametralnie zmienić. Dzieciak to ogromna odpowiedzialność, to kwestia bezdyskusyjna. Bezpieczeństwo dziecka jest fundamentalne, gdyż berbeć umieć sobie zrobić krzywdę na tysiące sposobów. Dzieciaki ciągle sobie wkładają do ust małe rzeczy, kochają bawić się nożyczkami, mogą zahaczać o krawędzie półek.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Aranżacja mieszkania musi być wzbogacone o dużo modyfikacji. Kluczową rzeczą są zaślepki zaślepki do słupków ogrodzeniowych na gniazdka z prądem. Dzieciak kocha odkrywać mieszkanie i nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie na niego czekają. Kocha wszystko brać do ręki, próbować, kosztować. Wetknięcie palców do gniazda z prądem może skończyć się śmiercią, więc trzeba przeznaczyć trochę gotówki na zaślepienie wszystkich dostępnych gniazdek mieszkaniu.

Bezpieczeństwo najmłodszych zagwarantują również specjalne kojce, w których dzieciak będzie mógł się bawić, ale nie będzie miał możliwości wyjścia. W ten sposób da się zostawić urwisa na chwilkę, nie lękając się o to, że pozostanie bez nadzoru.

Autor: Dekoria.pl

Warto zainstalować dostosowane przegrody między pomieszczeniami, jeżeli nie chcesz, żeby dzieciak mógł wchodzić do danych obszarów lokum. To konieczne, kiedy posiadasz w domu jakieś niebezpieczne przyrządy albo ogrzewasz dom za pomocą pieca.

Należy zakupić także w modyfikacje otwierania drzwi, tak aby dzieciak nie przyciął sobie dłoni. Takie samo ustrojstwo należy zainstalować w szufladach. Znajdź w mieszkaniu wszystkie groźne kanty mebli i zalep je dokładnie czymś miękkim. Pochowaj gdzieś w dobrym miejscu wszystkie ostre rzeczy – takie jak np. szpikulce. Nie kładź w zasięgu rąk dzieciaka ozdób zrobionych ze szkła. Ukryj w odpowiednim miejscu termometr, bo urwis może go stłuc i zacząć bawić się toksyczną rtęcią. W obecności malucha nie pal świeczek.