Armatura i meble do niedużej łazienki

Mała powierzchnia nie oznacza, że łazienka nie może być piękna i funkcjonalna jednocześnie. Nawet niewielkie pomieszczenie można urządzić w taki sposób, by było oryginalne, a jednocześnie by spełniało jak najlepiej swoje funkcje. Wystarczy kilka prostych sposobów, by cieszyć się nową łazienką w gustownym wydaniu.

Jeśli mamy nieduże pomieszczenie, z którego chcemy urządzić ładną łazienkę, najlepiej zdecydować się na rozwiązania, które oszczędzają miejsce, jednocześnie nie ujmując pomieszczeniu jego funkcji. Kupując prysznic warto wybrać brodzik prostokątny, który znakomicie wpasuje się w każde, nawet nieduże wnętrze – link do strony. Pojemnościowe podgrzewacze także nie zajmują przestrzeni, a sprawiają, że zaraz po odkręceniu kranu leci z niego ciepła woda. Aby w łazience panowała odpowiednia temperatura, dobrze zdecydować się na grzejniki łazienkowe, które mogą spełniać kilka funkcji – podnosić temperaturę w pomieszczeniu, być miejscem, gdzie suszymy ręczniki po kąpieli, jak również mogą być elementem wystroju całości pomieszczenia.

Grzejniki

Autor: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt

Jeżeli wybieramy brodzik prostokątny, warto zdecydować się na ciekawą kabinę prysznicową, która za sprawą swoich wymiarów będzie właściwa dla młodszych i starszych domowników. Pojemnościowe podgrzewacze, odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb sprawią, iż kąpiel będzie tylko przyjemnością. Jeżeli pomieszczenie jest nieduże, łatwo można utrzymać w nim odpowiedniątemperaturę, wykorzystując do tego nawet małe grzejniki łazienkowe. Aby suszyć pranie w małej łazience, dobrze jest zamontować specjalne sznurki, które możemy podciągnąć pod sufit, jeśli ich nie potrzebujemy.W małych łazienkach dobrym rozwiązaniem będą też fototapety oraz lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Za lustrem można również ukryć szafkę, która będzie świetnym schowkiem na kosmetyki, artykuły higieniczne, szczoteczkę i pastę do zębów. Dla zainteresowanych tematyką: przeczytaj.

Kobiety lubiące porządek, mogą postawić na półeczki, na których poukładają swoje perfumy, lakiery do paznokci i inne drobiazgi. A dla mężczyzn nieduża półka łazienkowa świetnie posłuży na kosmetyki do golenia. W oszczędzaniu miejsca rewelacyjnie sprawdzi się szafka pod umywalką, gdzie można przechowywać detergenty. Jeżeli wciąż będzie brakowało miejsca do przechowywania, warto wykorzystać wolną przestrzeń nad toaletą. Aby optycznie nasza łazienka zyskała na „wielkości”, najlepiej zastosować przemyślane oraz jasny kolor. Warto dobrać płytki w kolorze zimnym, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe, a co ciekawe, będzie sprawia wrażenie czystego i schludnego. Ponadto błyszczące płytki odbijają również światło, które daje efekt podobny do luster.