Aranżujesz dom? Zobacz, jakie podłoża zdadzą egzamin najpomyślniej!

Podczas gdy kupujemy lokal w stanie surowym, musimy pogłówkować o wielu rzeczach jednocześnie. Rozplanowanie zadań wykończeniowych to prawdziwe wyzwanie. Przy tym wszystkim powinniśmy też pamiętać o wysokiej klasie tego, co wybieramy, aby służyło nam przez wiele lat.
Tak właśnie ma się sprawa z podłogą.

Dekoracje świąteczne na Wielkanoc, kolekcja Morning Dewdrops

Autor: home&you
Źródło: home&you

Skończyły się na szczęście czasy linoleum, mamy do wyboru o wiele więcej wyjść. Czasem doświadczamy w związku z tym klęski urodzaju. Co zastosować? Płytki? Dywany? Drewno? To ostatnie na pewno jest dobrym wyborem, dlatego że godnie łączy, ze sobą wytrzymałość, estetykę oraz przystępność pielęgnacji. Ukazuje się jednakże pytanie, jakie mało kto zadaje sobie najpierw: jaka deska? Z jednej strony znajduje się deska lita. Składa się z jednego kawałka drewna, co ma swoje plusy i minusy. Największym minusem wydaje się schnięcie albo pęcznienie deski, jakie przy tym jej rodzaju może być bardziej zauważalne. Jest ono uzależnione od wilgotności pomieszczenia i stąd o nią również trzeba zatroszczyć się. Plusem natomiast jest wieloletnia wytrzymałość, bo deskę litą można cyklinować nawet cztery-5 razy.
Meble w pokoju gościnnym

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony istnieje deska warstwowa, produkowana z dwóch albo 3 warstw drzewa, przy czym dolna warstwa może składać się ze sklejki – (sprawdź ofertę Comfortplus.). Deskę taką zwie się też czasem panelem drewnianym. Takie deski słabiej się odkształcają i skutki wysychania są mniej oczywiste.

Równolegle wszak powłoka najwyższa jest w nich cienka, tym samym mogą być cyklinowane dwa-trzy razy, co znamionuje, że pozostaną w godziwym stanie sporo lat mniej niż deski lite. Dobór nie jest zatem taką banalną sprawą i pożądane byłoby w takiej sytuacji zasięgnąć wskazówki praktyka.