Aranżujemy taras – jakiego typu meble wybrać?

Współcześnie kiedy zabieramy się za projektowanie sobie tarasu lub balkonu, mamy możliwość korzystania z setek inspiracji publikowanych w sieci. Trendy z roku na rok ulegają zmianie, projektanci wymyślają coraz nowsze wzory mebli czy tekstyliów. W związku z tym faktem, częstokroć tego typu przedsięwzięcie skutkuje długimi godzinami poświęconymi na robienie rozeznania w dostępnych opcjach. Wybór mebli, nakryć, oświetlenia czy dodatków jest niezwykle wielki i może przyprawić o zawrót głowy.

Salon z wyjściem na taras

Autor: Tomas Riehle
Źródło: Schϋco
Jeżeli jednak chodzi o kwestię tarasu, to w zasadzie mamy trzy opcje do wyboru. Pierwszą z nich, najbardziej popularną, są meble drewniane. Bez względu na to, czy nasz taras jest zadaszony czy nie, dobrze jest zainwestować w dobry, odporny materiał, który będzie nam służył dłużej niż jeden sezon. W związku z tym najbardziej polecane są meble z drewna tekowego, ze względu na jego wytrzymałość i trwałość. Należy pamiętać o tym, iż zarówno deszcz, jak i słońce będą negatywnie wpływać na meble stojące na tarasie, stąd kluczowa jest solidność ich wykonania i odpowiednia konserwacja. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się meble tarasowe zrobione z pomalowanych skrzyniopalet, które zasadniczo łatwo jest wykonać samemu. Dobrze jest przemyśleć to rozwiązanie jeśli mamy smykałkę do rękodzieła oraz ograniczony budżet.

Inną, popularną opcją są meble wiklinowe. W różnych sklepach dostaniemy przeróżne kształty oraz odcienie wiklinowych mebli, wybór jest naprawdę duży . Pasują do większości aranżacji, szczególnie w połączeniu z wiejskimi ogródkami. Charakteryzują się jednak niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz deszcz. Po paru latach wiklina się przeciera, a pod wpływem słońca i deszczu może ulec szarzeniu. W takiej sytuacji możemy jednakże podarować jej drugie życie i przemalować ją na przykład na biały kolor. W ten sposób nadamy naszemu tarasowi rustykalnego wyglądu, a fotele czy stół posłużą nam jeszcze przez kilka lat. We współczesnych czasach najmniej modną opcją są meble ogrodowe zrobione z plastiku. Nie ulega wątpliwości, iż zazwyczaj kojarzą się z tandetą i średnio sprawdzają się jako najważniejszy punkt naszego tarasu. Są opcją dosyć tanią, jednakże mało efektowną oraz przede wszystkim nietrwałą. Plastik jest bardzo podatny na blaknięcie, przez co już po jednym sezonie nasze fotele czy krzesła z pewnością utracą swój blask.

Gdy przejdziesz do sedna problematyki, to wiedz, że możesz zdobyć inne dane na przedstawiany wątek – przeczytaj w witrynie (https://galeriadecor.pl/kominek-zapachowy) wszystko, co okazuje się niezbędne tu.

Innym minusem jest ich kiepska stabilność, mogą zostać przewrócone przez wiatr – FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ELTACH.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dostępne są jeszcze różnego typu połączenia materiałów, np. drewna z metalem czy szkłem. Omówione propozycje to jedynie pewna próba uporządkowania asortymentu znajdującego się na rynku. Jak widać wybór jest naprawdę ogromny, zatem bez wątpienia każdemu uda się znaleźć coś dla siebie!