Aranżujemy mieszkanie – z jakich względów dobrze jest zdecydować się na meble z sosny?

Aranżowanie mieszkania jednym zapewnia sporo radości, dla innych jest ciężkim wyzwaniem. Nie każdemu bowiem przyjemność robi wybieranie kolorów ścian, zakupowanie płytek na podłogę lub wreszcie – rozglądanie się za upragnionymi meblami. Jednak również wyjątkowo niechętne osoby powinny się przełamać, ponieważ urządzamy miejsce, w jakim będziemy każdego dnia żyć, spędzać czas i relaksować się wraz z najbliższymi. Jednym z zagadnień robiących duże problemy są meble. Jednocześnie chcielibyśmy, by ładnie się prezentowały, pasowały do naszego wnętrza oraz jak najbardziej – niedużo kosztowały. Czy to możliwe? Tak, jeśli zdecydujemy się na meble z sosny.

pościelone łóżko

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com
Są niezrównanie łatwo dostępne na rynku oraz nie zrujnują naszych finansów, co umożliwi nam urządzić i duży pokój, i sypialnię, a także pokój dziecinny. Meble te, na przykład szafy sosnowe, prezentują się równie doskonale, co meble z kosztowniejszych gatunków drewna, między innymi z buku, a do tego mają fantastyczną odporność na wszelakiego rodzaju uszkodzenia.

Zachwyca Cię tego rodzaju tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (http://da-bud.pl/) analogicznych artykułów, ponieważ one niewątpliwie też okażą się warte Twojej uwagi.

Mogą się one trafić w szczególności w pokoju małego szkraba, który uderzy w komodę rozpędzonym autkiem bądź następny raz przypadkowo zrzuci na biurko lampkę zamontowaną na wiszącą nad nim szafką.

Meble z sosny odznaczają się również właściwościami elektrostatycznymi. Co to oznacza? Nie przyciągają kurzu, dlatego nie będziesz musiał biegać ze ścierką co 2 dni. Z tego również powodu przedstawiane meble są pierwszorzędne dla alergików. Z drzewa sosnowego tworzone są zarówno szafki, jak i toaletki czy łóżka 120×200, odpowiednie dla nastolatka, chyba że nasz syn wyrósł oraz potrzebuje zdecydowanie dłuższej kanapy. Idealnie prezentują się meble – odkryj więcej tutaj pomalowane wyłącznie bezbarwnym lakierem. Można je jednakże też pomalować, zakupując szafy w stanie surowym, aby samodzielnie dostosować ich kolor do koloru wnętrza konkretnego pokoju.

stolik drewniany

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec warto dodać, że sosna, tak jak każde drzewo, potrzebuje właściwych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu odwdzięczy nam się idealnym wyglądem przez wiele lat. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni środek, w zależności od tego, jak zostały wykończone nasze meble. Tak np. do mebli woskowanych konieczne jest mleczko z dodatkiem wosku, do drzewa surowego natomiast olej do drewna, stosowany raz na miesiąc.