Aranżacja salonu – o czym pamiętać, by świetnie czuć się w urządzonym samodzielnie wnętrzu

Ładnie zaaranżowane wnętrza powodują, że chcemy w nich przebywać. Czujemy radość, wracając do domu, bowiem będziemy mogli usiąść, przygotować kolację w praktycznej kuchni czy wypocząć spoglądając na przepiękną tapetę w sypialni. Pięknie urządzenie pomieszczeń w naszym domu wcale nie jest takie łatwe, toteż dobrze zapoznać kilka rad, które będą przydatne, kiedy będziemy zajmować się kreowaniem rewelacyjnego salonu.

modernistyczny salon

Autor: Arte Espina
Źródło: Arte Espina
Nade wszystko nie podążajmy ślepo za ty co modne. W jednym sezonie na topie jest intensywna kolorystyka, w następnym zaś – beże i szarości – i co wówczas zrobić z żółtą ścianą? Dobrze jest wykorzystać rozwiązania, które zawsze będą modne i wyglądają dobrze bez znaczenia od tego, jakie mody dzisiaj panują. Po drugie wybierzmy miło się prezentujące, ale też użyteczne meble (pomysł na metamorfozę ściany). To w salonie zwykle śpią nasi goście, jeśli wpadają na dłużej niż jedno popołudnie, dlatego najlepsza kanapa jest rozkładana. Jak najbardziej elektryczna kanapa z wysuwanymi podnóżkami jest fenomenalnym gadżetem, lecz wyłącznie do siedzenia. Dlatego lepiej wybierzmy sobie fotele z podnóżkami, ale w wypadku kanapy stawiajmy na tradycję. Przyda się także stół, jeżeli nie mamy jadalni oraz szafka pod telewizor lub słupek, w którym będziemy mogli trzymać bieżniki bądź na ogół wykorzystywane szklanki oraz kieliszki do picia wina w trakcie niedzielnych popołudni. Choć szafki z szybą prezentują się elegancko, to użyteczniejsze są te z zabudowanymi drzwiami, albowiem będziemy mogli trzymać w szafkach więcej szpargałów. Istotne jest także światło, dlatego zainwestujmy i w oświetlenie na suficie, i w kinkiety (polecamy nowoczesne kinkiety do salonu) czy lampy stojące, jakie oddziałują na klimat wnętrza. Lampa postawiona w rogu pokoju pozwoli także na czytanie książek, kiedy nadejdzie wieczór, a oświetlenie górne nie zawsze zapewnia dostatecznie dużo światła.

ciekawa aranżacja salonu

Autor: Giusti Portos
Źródło: Giusti Portos
Nie decydujmy się lekkomyślnie, a niezaprzeczalnie będziemy usatysfakcjonowani z tego, jak wygląda nasz salon oraz chętnie zaprosimy do niego gości. Pamiętajmy, że wnętrza nade wszystko powinny podobać się domownikom, toteż podpytajmy ich o upodobania i pomysły, które są dla nich istotne, a stworzymy salon na miarę naszych oczekiwań i potrzeb – idź tutaj.